Hovorí sa, že Rusko je krajina neobmedzených možností. Aj keď v nej spoločnosť Apple už viac, ako rok oficiálne nepredáva iPhone, prostredníctvom šedého trhu sa Rusi ku tomuto zariadeniu za značne zvýšené ceny dokážu predsa len dostať. Navyše je tu ešte jedna možnosť.

Pôvodom ruská spoločnosť Caviar, ktorá má sídlo v Dubaji, sa vo svete preslávila najmä pre svoje brutálne úpravy iPhonov, či inej spotrebnej elektroniky. Zariadenia bývajú často doplnené o rýdze zlato, platinu, diamanty a ďalšie drahé materiály, vďaka čomu sa z nich stáva mimoriadne luxusný sortiment za tisíce, či dokonca státisíce eur.

No a práve Caviar sa postaral o zaujímavý bizár, keď svojim zákazníkom začal ponúkať možnosť objednania upraveného iPhonu 15. Nebolo by na tom možno nič zvláštne, keby toto zariadenie vôbec existovalo. Pravda je však taká, že spoločnosť Apple ho uvedie na trh až niekedy 12. septembra 2023.

iPhone 155 caviar
Aj keď iPhone 15 ešte oficiálne neexistuje, Caviar už zákazníkom ponúka možnosť, ako si ho predobjednať. Ide však o luxusné verzie za vyššie tisíce dolárov (Zdroj: Cavair)

Na internetovej stránke úpravcu nájdete hneď niekoľko ponúk, v ktorých sa vyskytuje buď iPhone 15 Pro, alebo iPhone 15 Pro Max. Za najlacnejšiu edíciu „RED ROSE“ si pýta pomerne šialených 7 340 $ za základný model. Zaujímavé v tomto prípade je, že Rusi už automaticky počítajú s tým, že najnižšia pamäť bude dosahovať 256 GB a tá najvyššia 2 TB.

Ak však budete chcieť niečo ešte drahšie, Caviar s tým nebude mať absolútne žiaden problém. Pokojne vám umožní objednať si aj iPhone 15 Pro v edícii „DIAMOND SNOWFLAKE“, v ktorej získate až 570 diamantov. No a cena? „Len“ 562 700 $. No nekúp to.

Ako je to možné? 

iPhone 15 Pro únik: Pohľad zospodu (Detailný pohľad na tlačidlá)
CAD súbory nám už začiatkom roka ukázali, ako bude vyzerať iPhone 15 / 15 Pro Max. Využívajú ich výrobcovia príslušenstva, aby sa na zariadenie stihli pripraviť v predstihu (Zdroj: 9to5mac / Ian Zelbo)

Pokiaľ vám stále nejde do hlavy, ako môže úpravca predávať zriadenie, ktoré neexistuje a dokonca nevie, ako bude oficiálne vyzerať, odpoveď je úplne jednoduchá. V prvom rade tu máme početné úniky, ktoré nám vzhľad prezrádzajú prakticky od začiatku roka 2023.

Na základe nich sa dá veľmi dobre odraziť, pretože rozdiely vo výzore môžu byť maximálne v detailoch, ktoré neboli viditeľné na uniknutých CAD renderoch.

V druhom rade Caviar využíva trik, v rámci ktorého zákazníkov informuje, že finálny produkt (ktorý prezentuje na svojej stránke) sa môže v čase dodania mierne líšiť. Dôvodom je práve situácia, v rámci ktorej by Apple vykonalo zmenu pri iPhone 15, o ktorej dnes nikto na čele s úpravcom netuší. Tak čo, idete do toho?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prepear sa dohodlo s Applom. Zmení logo hrušky, aby sa nepodobalo jablku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -