Istý Jason Robinson z Horry County v Južnej Karolíne sa v nedeľu skoro ráno vybral na lov rýb ku miestnej rieke Waccamaw. Túto činnosť vykonáva už roky a tak očakával, že si domov prinesie poriadny úlovok. To sa úspešne podarilo.

Potom, čo jeho udica vytiahla z rieky niekoľko menších rýb narazila na veľký a trochu ťažší predmet. Jason si zo začiatku myslel, že chytil väčšiu rybu. Akonáhle však vytiahol návnadu z vody von, nestačil sa čudovať.

Na udici mu visel starší iPhone X v ochrannom púzdre, pod ktorým sa ešte skrývala fotografia dvoch mladých ľudí. Jason teda zariadenie odfotil a poslal manželke, odložil ho do člna a pokračoval v love. Akonáhle sa v vrátil domov, rozhodol sa okúsiť silu sociálnych sietí. Zrejme ani sám nečakal, čo sa mu napokon podarí.

Pátracia akcia trvala len 5 minút! 

Po zverejnení fotografie spolu s fotkou mladého páru trvalo len 5 minút, kým sa našiel majiteľ. Žena na fotke bola identifikovaná ako Riley Johnson a stratený iPhone X patril jej manželovi, ktorému ho rieka zobrala približne pred ôsmimi mesiacmi.

K celému incidentu došlo na rybárskom výlete s niekoľkými kamarátmi a rodinou v Deň vďakyvzdania (november 2020) a manžel Riley Johnsonovej, Trinidy, už ani nečakal, že by sa jeho iPhone X mohlo ešte nájsť. Vďaka náhodnému hodeniu rybárskej udice sa to ale podarilo.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 utopila v jazere. Po 2 mesiacoch sa k nej dostal naspäť, plne funkčný.

Ako uviedla Riley, fotografia umiestnená pod krytom akoby zázrakom prežila, hoci na nej vidieť značne poškodenie vodou. To jej ale prinieslo unikátny vintage efekt a preto si ju v blízkej budúcnosti zarámujú.

Podarilo sa ho zapnúť? 

Ak vás na záver zaujíma, či utopený iPhone po ôsmych mesiacov dokázal fungovať, odpoveď žiaľ nepoznáme, nakoľko sa ku tomu nikto nevyjadril.

iPhone reproduktor voda

Aj keď existujú prípady, kedy sa po dlhých mesiacoch podarilo vytiahnuť zo zamrznutej vody stále funkčný iPhone 11 či iPhone 11 Pro, tu sa bavíme o teoreticky až štvorročnom zariadení, ktoré takmer 1/4 svojho života strávilo na dne rieky.

Po takejto dobe už degradujú tesnenia nehovoriac o možných iných poškodeniach, ktoré nepoznáme. Stavili by sme teda na odpoveď, že tento iPhone X už nikdy nikto nezapne. Príbeh je to ale krásny!

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -