Pred niekoľkými týždňami sme vám priniesli rozsiahli článok o tom, ako sa istej Kanaďanke podarilo stratiť iPhone 11 na 6 mesiacov pod hladinou jazera, pričom po vytiahnutí fungoval takmer na 100%. Zariadenie bolo vystavené náročným mrazivým podmienkam a vo finále sa mu v podstate poškodil len mikrofón a reproduktor.

Dnešný príbeh prekvapivo taktiež pochádza z Kanady, avšak pojednáva o drahšom prevedení – iPhone 11 Pro, ktorý bol vystavený extrémnym podmienkam na dne zamrznutého jazera po dobu jedného mesiaca. Žena menom Angie Carriere oslavovala so svojou dcérou päťdesiatku na rybárskom mieste Waskesiu, v kanadskom Saskatchewane.

Pri nešťastnom pohybe, kedy mala telefón položený na kolene sa jej vyšmykol rovno do jazera a sama ho už nedokázala chytiť. Hoci Angie presne vedela, kde sa jej zariadenie nachádza, podľa vlastných slov sa ho nepokúsila v danej chvíli vyloviť.

Záchrana iPhonu zo dna jazera

Prešiel teda mesiac, a majiteľku napadlo, že by mohla na rybársku udicu pripevniť magnety a tie potom spustiť na rovnaké miesto, kde by sa mal nachádzať jej iPhone. Trvalo približne 2 hodiny, kým sa podarilo iPhone 11 Pro lokalizovať a vytiahnuť.

Po príchode domov Angie zapojila do zariadenia nabíjací kábel a na jej prekvapenie fungovalo všetko bez akýchkoľvek problémov. Neobjavili sa dokonca ani chyby, ktoré by sa týkali reproduktora alebo mikrofónu tak, ako pri nedávnom prípade lacnejšieho iPhonu 11.

Zariadenie teda môžeme označiť za extrémne odolné a pokiaľ sa vám stane niečo podobné, ešte to neznamená, že ste oň definitívne prišli. Musíte však vynaložiť snahu na jeho záchranu. V tejto časti iba doplníme, že iPhone 11 Pro ponúka štandard iP68 (6 metrová hĺbka na 30 minút).

Napíšte nám do komentára, aké máte skúsenosti s vodou a iPhonom vy. Utopili ste už iPhone alebo sa do vášho zariadenia nikdy nedostala voda?

Prečítajte si tiež  Patrí utopený telefón do ryže? Zistili sme, či to naozaj funguje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.