Spoločnosť Apple každý rok vylepšuje kamerové systémy na svojich mobilných zariadeniach a iPhone 13 či iPhone 13 Pro nie sú žiadnou výnimkou.

Je celkom úsmevné, že zatiaľ čo prvý iPhone v roku 2007 nemal ani len možnosť zaznamenávať video, ten posledný to zvláda vo formáte ProRes či režime Cinematic absolútne bez problémov. Obrovský pokrok môžu v praxi využiť aj filmári.

Pochopiteľne, aj keď sú schopnosti kamerových modulov v porovnaní s profesionálnymi kamerami stále iba veľmi obmedzené, moderné technológie, výkonné procesory a taktiež umelá inteligencia dokáže urobiť s obrazom doslova zázraky.

Nanovo natočili dve scény z notoricky známych filmov 

Mimoriadne šikovný filmár Parker Walbeck, ktorého na youtube v tejto chvíli sleduje viac ako 1,6 milióna ľudí sa teda rozhodol pretvoriť dve dve scény z filmov „Dobrý, zlý a škaredý“ a „Jurský Park„.

Okrem iPhonu 13 Pro Max si samozrejme pomohol aj príslušenstvom, a to napríklad stabilizátorom, statívom či dodatočným mikrofónom – to aby boli všetky aspekty čo najvierohodnejšie a pôsobili hodnotným dojmom.

Prečítajte si tiež  Recenzia DJi OM5 – vylepšenie (takmer) dokonalého? Porovnanie s OM4 SE a Moza Mini MX

Zabudnúť tiež nemôžeme na drobnú postprodukciu, pri ktorej sa upravili viaceré detaily. No a aj keď výsledok nie je taký ako z profesionálnej kamery, bez väčšieho špekulovania môžeme uviesť, že je minimálne veľmi podobný.

Veď posúďte sami…

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here