iPhone 14 Pro Max je v súčasnosti dosť možno najžiadanejší smartfón na svete. Aj napriek tomu, že v základnej 128 GB verzii stojí šialených 1 449 €, ľudia sa za ním idú zblázniť. Problém je však vo výrobe, ktorú spoločnosť Apple absolútne nezvláda. Firma je na tom dokonca tak zle, že dnes objednané telefóny už nestihne doručiť v roku 2022.

Alternatívou je nákup staršieho iPhone 13 Pro Max za 1 189 € alebo potom niečoho od konkurencie. No a to „niečo od konkurencie“ môže byť až nečakane lacné. Za tohtoročný Samsung Galaxy S22 Ultra totiž zaplatíte výrazne menej, ako za spomínaný iPhone 13 Pro Max. Cenové zvýhodnenia sú pritom doslova až extrémne.

Aby sme šli rovno k veci, najlacnejší Samsung Galaxy S22 Ultra sa v základnej 128 GB verzii a skutočne vydarenej fialovej farbe predáva na Slovensku od 903 €. Ak by vám toto prevedenie nesadlo, k dispozícii je aj biela farba za 906 € či čierna farba rovnako za 906 €. Samsung Galaxy S22 Ultra kúpite za najvýhodnejšiu cenu na Slovensku u týchto predajcov.

Netreba zabúdať, že nové zariadenie stojí v základnom prevedení až 1 249 €. Ušetríte teda skoro 350 €, pričom v porovnaní s iPhonom 14 Pro Max sa úspora pohybuje až na úrovni takmer 550 €! Ak chcete iPhone 14 pro Max, najlepšie ceny na jeho nákup nájdete tu.

Viac sa oplatí model s 256 GB pamäťou 

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 14 Pro Max foto a video test. Ktorý je lepší?
Zdroj: YouTube / SuperSaf

Nie je to však všetko. Samsung totiž predáva aj väčšie, 256 GB úložisko, ktoré sa môže niekomu javiť ako zaujímavejšia kúpa. Dôvodom je aj minimálny príplatok, nakoľko toto zariadenie sa predáva od 970 € v elegantnej čiernej farbe. Ak by ste chceli biely model, pripravte si 983 €.

Keď túto cenu porovnáme napríklad s väčším 256 GB iPhonom 14 Pro Max, ktorý stojí až 1 579 € zistíme, že na Samsungu ušetríte šialených 600 €. A to už znie veľmi zaujímavo.

Samsung Galaxy S22 Ultra je technologicky veľmi vyspelý smartfón 

Samsung Galaxy S22 Ultra v ruke používateľa
Zdroj: PhoneArena

Zabudnúť nemôžeme ani na to, že Samsung Galaxy S22 Ultra je po technologickej stránke skutočne špičkovým zariadením. Za 903 € totiž dostanete zariadenie, ktoré ponúka 6,8″ Dynamic AMOLED 2X displej s Quad HD+ rozlíšením, funkciou HDR a samozrejme 120 HZ obnovovacou frekvenciou. Tento displej navyše chráni kvalitné tvrdené sklo Gorilla Glass Victus+, vďaka čomu sa vám len tak nerozbije.

Prečítajte si tiež  Dark Mode v iOS 13. Pozrite sa naň podrobne.

V útrobách zariadenia sa tiež skrýva moderný 4 nm 8-jadrový procesor  Samsung Exynos 2200 s podporou 5G a 8 GB RAM. Samsung Galaxy S22 Ultra má aj podporu pre Dual SIM, fotoaparát s dvojitým teleobjektívom či ultraširokouhlým objektívom a 108 Mpx rozlíšením. Predná kamera potom ponúka 40 Mpx a vďaka obrovskej 5 000 mAh batérii sa nemusíte obávať slabej výdrže počas dňa.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 14 Pro Max foto a video test. Ktorý je lepší?
Zdroj: YouTube / SuperSaf

Na záver ešte nemôžeme zabudnúť na 45 W rýchle nabíjanie a podporu reverzného nabíjania, snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji či priestorový zvuk s technológiou Dolby Atmos. Tieto veci nemá ani iPhone, tak prečo neskúsiť prejsť na druhú stranu? Rozhodnutie je samozrejme na vás…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -