Spoločnosť Samsung je dlhodobo najväčším výrobcom smartfónov na celom svete, pričom sa roky snaží preraziť najmä v segmente drahých vlajkových lodí. Keďže je tu, ale Apple a jej iPhone, juhokórejský gigant to vôbec nemá jednoduché. Firma sa však nevzdáva a preto nám začiatkom roka 2024 predstaví novú sériu smartfónov s označením Galaxy S24.

Ako informuje Gizmochina, práve tu by nemal chýbať smartfón s označením Samsung Galaxy S24+, ktorý bude v hierarchii modelov postavený niekde nad bežným Samsungom Galaxy S24 no zároveň pod Samsungom Galaxy S24 Ultra. Pôjde o takú zlatú strednú cestu, ktorej cieľom bude zaujať zákazníkov, ktorí majú v hľadáčiku ešte iPhone 15 Plus alebo neskôr iPhone 16 Plus. A aj keď to vôbec nebude mať jednoduché, Samsung sa pokúsi oslniť výkonom GPU.

Na internete sa objavil prvý test zariadenia v aplikácii GeekBench 6 Vulkan, kde dosiahol Samsung Galaxy S24+ s najnovším čipsetom od spoločnosti Qualcomm oslnivých 17 031 bodov.

V záznamoch sa spomína, že tu bol použitý procesor Snapdragon 8 Gen 2, no úniky naznačujú, že Samsung by mohol v tomto smartfóne globálne ponúkať svoj vlastný čip Exynos 2400 SoC s jadrom Deca. Aj preto nie je celkom jasné, o čo presne išlo.

Výkon, ktorý sa vyrovná grafickej karte Nvidia GeForce GTX 1050

Každopádne, v porovnaní so Samsungom Galaxy S23 Ultra, ktorý je taktiež poháňaný procesorom Snapdragon 8 Gen 2 od rovnakého výrobcu ide o extrémny nárast grafického výkonu presahujúci 81 %.

Na základe zoznamu benchmarkov to dokonca vyzerá tak, že výkon nového procesora v Samsungu Galaxy S24+ môže byť podobný, ako výkon grafickej karty Nvidia GeForce GTX 1050 pre stolné počítače.

Ako však dopĺňa Gizmochina, ešte stále tu nie je priestor na ovácie, pretože tieto syntetické benchmarky nemusia zobrazovať skutočný výkon chipsetu.

Ak by však Samsung vyrobil takéto „delo“, smartfón vyššej strednej triedy by zrazu mohol konkurovať iPhonu 15 Pro, ktorý patrí do prémiovej triedy a s jeho procesorom A17 Pro je schopný rozbehať aj konzolové herné tituly. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na Apple TV+ dorazí film týkajúci sa Formuly 1. V hlavnej úlohe si zahrá Brad Pitt
Môže ťa zaujímať
- Reklama -