Jeden z vedúcich pracovníkov spoločnosti Apple v nedávnom rozhovore pre portál IGN povedal, že iPhone 15 Pro bude tou najlepšou hernou konzolou, akú si budete môcť zaobstarať. Aj keď to znie trochu odvážne, vzhľadom na výkon procesora A17 Pro a jeho pokročilé grafické schopnosti sa ku tejto méte zariadenie môže postupom času aspoň priblížiť.

Je totiž pravdou, že Apple na evente Wonderlust sľúbilo, že pre zariadenie budú dostupné hry Resident Evil Village, remake Resident Evil 4, Death Stranding či dokonca Assassin’s Creed Mirage, o ktorom sme viac písali tu. A ak si dnes neviete predstaviť, ako budete hrať AAA titul na svojom iPhone, ktorý zmestíte do vrecka, youtuber Vincent Zhong vám to vo svojom najnovšom videu veľmi rád ukáže. Je síce pravda, že aj my sme boli voči týmto novinkám skeptickí, no keď sme videli, ako hra na čipe A17 Pro beží, úprimne nás to prekvapilo.

Hranie Resident Evil Village začína na 13:48 a Zhong ku nemu použil mobilný herný ovládač. Aj keď má iPhone 15 Pro len relatívne malý displej na to, aby ste si titul dokázali užiť naplno, autor videa sa to v jeho druhej časti rozhodol posunúť na ešte vyšší level.

Zariadenie v čase 14:23 napojil cez USB-C na externý displej a ovládač Sony DualSense, vďaka čomu si z neho spravil prenosnú hernú konzolu. A aj keď sme neočakávali žiadne zázraky, po grafickej stránke to nebolo vôbec zlé!

Aby sme boli objektívni, súboj iPhone vs PlayStation alebo Xbox by nebol celkom fér, nakoľko hra musela bežať v maximálnom rozlíšení 1560 x 720 a taktiež bola v čase testovania uzamknutá aj jej snímková frekvencia na 30 FPS.

Nakoľko má, ale iPhone 15 Pro hrúbku len 8,25 mm a zmestí sa vám do vrecka, z nášho pohľadu je to aj v roku 2023 neuveriteľne dobrý výsledok. Keď toto dokážeme dnes, čo budeme mať o päť, desať rokov?

Zhang pri testovaní zdôraznil, že efekt kvalitnej grafiky sa pri zrkadlení na monitor značne zhoršil a určite nedosahuje kvality moderných herných konzol. Na druhej strane však môže ísť o alternatívu, ktorú nebudete využívať defaultne, ale len niekedy, napríklad na cestách, chatách a podobne. A tam si so sebou PlayStation 5 alebo Xbox Series X zrejme ťahať nebudete.

iPhone namiesto PlayStation alebo Xboxu? 

Ak Apple bude schopné presvedčiť vývojárov AAA titulov, aby začali hry prispôsobovať aj pre operačný systém macOS či iOS a ľudia ich budú nakupovať, v skutočnosti to môže osloviť obrovské množstvo zákazníkov, ktorí dnes používajú Windows alebo Android.

Prečítajte si tiež  Apple chce zo zákazníkov vytiahnuť viac peňazí. Generálny riaditeľ Tim Cook v tom nevidí problém

Z nášho pohľadu teda ide o vynikajúci krok smerom vpred a už teraz sa tešíme na to, čo nám technologický gigant z Cupertina ukáže v blízkej budúcnosti.

Je totiž jasné, že o pár rokov môže byť výpočtový výkon v mobilných zariadeniach na takej úrovni, že sa dorovná kvalitám klasických herných konzol. Nechajme sa prekvapiť, ako to teda dopadne.

iPhone 15 Pro je už v predaji aj na Slovensku a v základnej 128 GB verzii ho kúpite od 1 199 €. Pokiaľ máte záujem skôr o väčší iPhone 15 Pro Max, ktorý je už dostupný len v 256 GB alebo vyššej verzii a ponúka aj 5x optický zoom, jeho cenovka štartuje na hranici 1 449 €.

Assassin's Creed Mirage
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -