Spoločnosť Samsung v spolupráci s Medzinárodným olympijským výborom (MOV) a Olympijskými vysielacími službami (OBS) pripravuje revolučnú novinku pre Olympijské hry v Paríži 2024, ktorú jej bude závidieť aj spoločnosť Apple.

Po prvýkrát sa úvodná ceremónia olympijských hier nebude konať priamo na štadióne, ale naopak na rieke Seina, kde sa športovci predstavia na plávajúcich platformách. Okrem nich sa však na týchto platformách objaví aj viac, ako 200 smartfónov Samsung Galaxy S24 Ultra, ktoré dnes patria medzi to najlepšie, čo si dokážete zaobstarať vo svete Androidu. Bežná cena štartovala v čase uvedenia na trh na 1 449 €, no dnes ich kúpite od 960 €.

Ako informuje Samsung vo svojej oficiálnej tlačovej správe, jeho smartfóny budú pripojené na priamy prenos prostredníctvom súkromnej 5G siete.

Tú by mala ako hlavný partner projektu zabezpečiť spoločnosť Orange. Pozdĺž rieky nainštaluje viac než tucet 5G antén, pričom tie budú doplnené o špeciálne antény, ktoré sa budú nachádzať na lodiach priamo na rieke Seina.

Samsung olympiáda
Zdroj: Samsung

Táto inovatívna technológia sa potom bude využívať aj na jachtárskych súťažiach v Marseille, kde fanúšikovia budú môcť sledovať svojich obľúbených športovcov.

Samsung je veľký partner olympijských hier už dlhé roky 

Samsung touto iniciatívou pokračuje vo svojej dlhoročnej podpore olympijského hnutia, kde od roku 1998 daroval viac ako 120 000 mobilných zariadení účastníkom hier.

Všetci s napätím očakávame, aké zariadenie budú športovci používať tento rok. Možno to bude špeciálne vyrobený Galaxy S24 Ultra, alebo nový skladací model Samsung Galaxy Z Flip 6 či Z Fold 6, ktorý má byť predstavený v najbližších týždňoch.

Každopádne je už teraz jasné, že týmto spôsobom si juhokórejský výrobca smartfónov urobí fenomenálnu reklamu. Ľudia sa nebudú pozerať len na jeho produkty či statické logá, ale priamo na to, aké kvalitné video dokážu natočiť v praxi vlajkové smartfóny. Porovnanie kvality videa iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S24 Ultra nájdete v tomto článku.

Samsung olympiáda
Zdroj: Samsung

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Stiahni si pozadia "See you on the 7th"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -