Mnohí ľudia považujú skladacie smartfóny za akýsi experiment, ktorý nemá svetlú budúcnosť. Pravda je však taká, že tieto zariadenia sa na trhu objavujú čoraz častejšie a konečne sú dostupné. Dôkazom je aj Samsung Galaxy Z Flip4, ktorý bol predstavený v auguste 2022. Hoci ešte nemá nástupcu, jeho ceny zleteli extrémnym spôsobom smerom nadol, o čom sa môžete presvedčiť tu. Na nákupe bez problémov ušetríte stovky eur.

Samotný Samsung Galaxy Z Flip4 je technologicky nabité zariadenie. Ponúka až 6,7″ skladací AMOLED displej s rozlíšením na úrovni 2640 x 1080 pixelov a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Ide o skoro rovnaké parametre, ako má iPhone 14 Pro Max od Apple! V jeho útrobách sa nachádza výkonný procesor Snapdragon 8+ Gen 1 s ôsmymi jadrami a taktiež 8 GB operačnej pamäte RAM. Tento hardvér sa postará o to, aby zariadene lusknutím prsta zvládlo aj náročnejšie procesy.

No a cena? V čase uvedenia na trh sa Samsung Galaxy Z Flip4 predával od 1 099 €, čo však už dávno neplatí. Skladací smartfón kúpite po kliknutí na tento odkaz v rámci najvýhodnejšej ponuky už od 599 €, čo je skoro o polovicu menej. Samotný Samsung dnes predáva Galaxy Z Flip4 od 999 €, takže aj keď by ste tento smartfón vo finále kúpili u firmy, ktorá ho má drahšie (napríklad od 750 €), stále by ste krásne ušetrili.

Samsung Galaxy Z Flip4 má kvalitné fotoaparáty a obrovskú batériu

Samsung Galaxy Z Flip4
Zdroj: Unsplash / Jonas Leupe

Nezabúdajte, že Samsung Galaxy Z Flip4 má veľmi kvalitné fotoaparáty. Každý z nich ponúka rozlíšenie 12 Mpx, pričom platí, že jeden je širokouhlý a druhý ultraširokouhlý. Navyše výrobca do zariadenia zakomponoval aj šikovný režim pre fotenie v noci či optickú stabilizáciu obrazu. Predná kamera v Samsung Galaxy Z Flip4 ponúka rozlíšenie 10 Mpx.

Z technických špecifikácií nesmieme zabudnúť na podporu 5G pripojenia, nabíjanie cez USB-C a tiež prítomnosť NFC. Samsung Galaxy Z Flip4 je vodeodolný vďaka norme IPX8 a ponúka rýchle 25 W nabíjanie cez kábel, 10 W bezdrôtové nabíjanie a 4,5″ reverzné nabíjanie. Akumulátor má kapacitu 3 700 mAh.

Rozhodnutie, či si kúpiť alebo nekúpiť Samsung Galaxy Z Flip4 nechávame samozrejme len a len na vás. Toto zariadenie má totiž stále operačný systém Android, s ktorým môžu mať dlhoroční používatelia iOS problém. Ak ale hľadáte druhý smartfón do práce, prípadne túžite po tom, že si vyskúšate skladací displej, Samsung Galaxy Z Flip4 len za 599 € nám príde ako ponuka, ktorú by bola škoda nevyužiť. Veď za podobné peniaze dnes kúpite napríklad iPhone 12 alebo iPhone 12 mini od Apple a to sú o dve generácie staršie smartfóny.

Prečítajte si tiež  Nový výskum odhalil, že hodinky Apple Watch dokážu presne predpovedať úroveň stresu
Samsung Galaxy Z Flip 4
Zdroj: Samsung

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste boli ochotní vyskúšať Samsung Galaxy Z Flip4. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory, ktoré sa týkajú tohto zariadenia. Rovnako tak upozorňujeme, že samotná ponuka môže byť časovo alebo skladovo obmedzená. Ak teda máte záujem, poponáhľajte sa a využite ju včas.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -