Spoločnosť Apple v rámci iOS 18 priniesla novinku, ktorú poznáme z jablkových počítačov. Na obrazovkách iPhonov sa dočkáme herného režimu, ktorý posunie zážitok z hry ešte ďalej. Tento režim, ktorý bol už skôr zavedený v systéme macOS Sonoma, prichádza s podobnými funkciami zameranými na zvýšenie výkonu počas hrania hier.

Herný režim je navrhnutý tak, aby poskytoval hladký a plynulý herný zážitok, pričom hrám prideľuje najvyššiu prioritu využitia procesora a minimalizuje akékoľvek rušivé procesy na pozadí.

Herný režim prichádza na iPhone

Zaujímavosťou je, že Herný režim nevyžaduje žiadne manuálne nastavenia od používateľa. Aktivuje sa automaticky pri spustení hry, čo je signalizované notifikáciou na hornej strane obrazovky. Tento mód navyše sľubuje vylepšenú odozvu pre slúchadlá AirPods a herné ovládače tým, že znižuje latenciu.

Herný režim v iOS 18
Zdroj: Apple

Tento režim je špeciálne prispôsobený pre náročnejšie AAA tituly, ako sú Assassin’s Creed Mirage alebo Resident Evil Village, ktoré vyžadujú vysoký výkon a rýchlu odozvu. Vývojári a vydavatelia zo štúdia Capcom tiež oznámili, že hra Resident Evil 7 bude dostupná na zariadeniach iPhone, iPad a Mac od 2. júla. To poskytne ideálnu príležitosť pre hráčov vyskúšať nový herný režim v akcii.

Kedy bude iOS 18 dostupný pre všetkých používateľov? 

iOS 18 je momentálne dostupný v beta verzii pre vývojárov zapojených do programu Apple Developer, pričom verejná beta verzia sa očakáva v júli. Oficiálne spustenie aktualizácie je naplánované na jeseň tohto roku.

Zdroj: Apple

Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko prinesie systém iOS 18, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme sa detailne venovali všetkým novinkám.

Prečítajte si tiež  iOS 18 prinesie nové možnosti ovládacieho centra pre Akčné tlačidlo iPhonu 15 Pro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.