Za posledných pár rokov si spoločnosť Meta (bývalý Facebook) vytvorila nie veľmi priaznivé meno nielen v komunite nadšencov sociálnych sietí, ale prakticky aj po celom svete. Početné kauzy a obvinenia v uplynulom roku firme takisto nepridali na popularite. Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Yahoo Finance, bola spoločnosť Meta korunovaná za najhoršiu spoločnosť roka.

Prečítajte si tiež  Facebook a Snapchat sledujú používateľov iOS aj keď s tým nesúhlasia!

Posledných 12 mesiacov predstavovalo pre firmu búrlivé obdobie plné kontroverzií, odporu verejnosti. To všetko vyústilo k zmene mena značky, čo však zrejme nič nezmenilo. Aspoň teda nie z krátkodobého hľadiska.

Yahoo Finance každoročne vymenuje najlepšiu spoločnosť roka, pričom v roku 2021 sa na prvom mieste umiestnil Microsoft. Tento rok však Yahoo Finance urobila aj výzvu „najhoršia spoločnosť roka„.

Meta (Facebook) je s prehľadom „najhoršou spoločnosťou“ roku

Túto rubriku vyhral s prehľadom spomínaný Facebook, teraz známy ako Meta. Podľa prieskumu, ktorého sa zúčastnilo viac ako 1 000 jednotlivcov, získal Facebook o 50 % viac hlasov ako druhá spoločnosť v poradí.  Druhou najhoršou firmou sa stal čínsky gigant Alibaba.

Hodnotiaci si pri komentovaní Facebooku rozhodne nebrali servítky pred ústa. Najväčším faktorom v stránke negatívneho svetla firmy sa stali obavy z cenzúry, správy o vplyve Instagramu na duševné zdravie a strach o súkromie. Hoci výsledky prieskumu sú pochmúrne a nie sú v prospech spoločnosti, až 30 % účastníkov odpovedalo pozitívne na otázku, či sa Facebook môže v budúcnosti „napraviť“.

Facebook Meta

Podľa riaditeľa Marka Zuckerberga znamená premenovanie firmy začiatok nového smerovania spoločnosti. Nový názov Meta má byť viac v súlade s cieľom vybudovať „Metaverse“, čo predstavuje digitálny svet zastrešený práve spoločnosťou Meta. Zmena značky bola všeobecne vnímaná ako pokus odvrátiť pozornosť verejnosti a podľa niektorých účastníkov prieskumu sa to podarilo. Väčšina však nesúhlasí.

Facebook predstavuje v očiach verejnosti azda najväčšieho strašiaka v otázke súkromia a ochrany osobných údajov.  Spoločnosť v posledných mesiacoch bojovala najmä s jablkovým gigantom Apple, kvôli zmenám v systémoch iOS a iPadOS. Tie sťažujú spoločnostiam sledovanie používateľov v aplikáciách a na webových stránkach.

Prečítajte si tiež  Meta posunie virtuálnu realitu na novú úroveň. Spoločnosť pracuje na rukaviciach pre VR

Aký názor máte na túto problematiku vy? Dokáže sa Facebook v budúcnosti vyhrabať z jamy, ktorú si spoločnosť sama vykopala alebo bude naďalej strácať na podpore a popularite? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJFinance.Yahoo
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.