Juhokórejská spoločnosť Samsung bojuje za skladacie zariadenia tak tvrdo, že technológia, ktorá bola pred pár rokmi mnohými odsudzovaná ku zániku začína dávať čoraz väčší zmysel. Tieto smartfóny sú dnes výkonné, odolné a ponúkajú zaujímavé funkcie. Najnovšou verziou je „véčko“ Galaxy Z Flip5, ktoré prišlo na trh iba v lete a už teraz sa dá kúpiť v zľave za mimoriadne atraktívnu cenu. Pre každého fanúšika moderných technológií je to vynikajúca ponuka.

Zariadenie je vybavené hneď dvoma displejmi. Z vonkajšej strany budete Samsung Galaxy Z Flip5 ovládať cez plnofarebný a dotykový 3,4″ displej a vo vnútri sa bude nachádzať 6,7″ AMOLED displej s rozlíšením 2640 x 1080 px a tiež 120 Hz obnovovacou frekvenciou, ako bonus. To čo tiež určite oceníte pri skladacom zariadení je, že ani táto technológia mu nebráni v tom, aby zostalo plnohodnotne vodeodolné. Samsung Galaxy Z Flip5 spĺňa štandard IPX8 a hliníkový rám zabezpečí, že zariadenie bude chránené aj pri menších nehodách.

Za koľko sa teda Samsung Galaxy Z Flip5 na Slovensku predáva? Budete príjemne prekvapení. Aj keď ide o pomerne atraktívne zariadenie a už v základnom prevedení ponúka veľkorysé 256 GB úložisko, jeho cena štartuje štandardne na hranici 1 199 €. To je rovnako, ako si Apple pýta za základný 128 GB iPhone 15 Pro. Dobrou správou, ale je, že po kliknutí na tento odkaz smartfón kúpite už za 776 €, vďaka čomu na ňom extrémne ušetríte. Za podobné peniaze sa dnes naopak predáva základný iPhone 14.

Samsung Galaxy Z Flip5 sa môže pochváliť špičkovým hardvérom 

Samsung Galaxy Z Flip5
Zdroj: YouTube / Tech Spurt / Dr Debox (úprava redakcie)

To čo vás bude na Samsungu Galaxy Z Flip5 zaručene baviť je jeho poriadne nabitý hardvér. Smartfón ponúka jeden z najvýkonnejším čipov Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2, aký je dnes možné získať na platforme Android. Okrem iného tu budete mať k dispozícii aj 8 GB operačnej pamäte RAM.

Zariadenie tiež dostalo veľký 3 700 mAh akumulátor, ktorý zvládne bez väčších problémov fungovať minimálne jeden deň na jedno nabitie. Samozrejmosťou je tiež USB-C konektor či podpora bezdrôtového nabíjania. Samsung Galaxy Z Flip5 má aj vynikajúce fotoaparáty.

V zadnej časti sa nachádzajú dva snímače. Ten hlavný má 12 Mpx rozlíšenie a clonu f/1,8 a taktiež je tu ultraširokouhlý objektív s rovnakým rozlíšením a clonou f/2,2. Nechýba ani podpora natáčania kvalitného 4K videa pri 60 FPS s plnohodnotnou optickou stabilizáciou. Čo sa potom týka prednej kamery, tá má 10 Mpx a clonu f/2,4.

Prečítajte si tiež  Začína Apple robiť chyby?

Ak chcete skutočne lacnú skladačku, kúpte si Samsung Galaxy Z Flip4

Samsung Galaxy Z Flip 4
Zdroj: Samsung

Aj keď je Samsung Galaxy Z Flip5 dostupný za extrémne výhodnú cenu, pre niekoho môže byť stále vysoká. Vy si však našťastie stále môžete kúpiť aj starší model Samsung Galaxy Z Flip4, ktorý sa na Slovensku predáva ešte lacnejšie a ponúka vcelku podobný hardvér. Ide len o rok starý smartfón, takže mu skutočne veľa nechýba.

Hlavný skladací displej sa opäť spolieha na technológiu AMOLED a 6,7″ uhlopriečku. S rozlíšením 2640 × 1080 pixelov a 120 Hz obnovovacou frekvenciou sa postará o stále nádherné zobrazenie čohokoľvek, čo na smartfóne budete robiť. Druhý displej je už potom menší a má uhlopriečku iba 1,9″. Aj pri tom, ale platí, že je stále veľmi účelný a zobrazí vám množstvo praktických informácií.

Smsung Galaxy Z Flip 4 zľava
Zdroj: YouTube / Yehia Radwan / Mobile Tech Review (úprava redakcie)

Samsung Galaxy Z Flip4 pracuje s procesorom Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 a takisto ponúka 8 GB RAM. Taktiež tu nájdete 3 700 mAh akumulátor či ochranu voči vode v rámci štandardu IPX8. Aká je teda cena? Veľmi priaznivá. V čase uvedenia na trh sa tento smartfón predával za 1 149 € so základným 128 GB úložiskom. Dnes ho však po kliknutí na tento odkaz kúpite od 619 €, vďaka čomu v porovnaní s nástupcom ušetríte cca 150 €.

Na záver už iba dodáme, že Apple za tieto peniaze predáva relatívne nudný iPhone 13. Ak teda chcete experimentovať so skladačkami, Samsung Galaxy Z Flip4 alebo Z Flip5 je na to asi najlepšou voľbou. Škoda, že Apple nám zatiaľ takúto možnosť nedáva. Snáď niekedy v budúcnosti…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -