Spoločnosť Apple na konferencii WWDC 2022 predstavila nový MacBook Air s 13,6″ displejom a procesorom M2, ktorý je o zhruba 20 % výkonnejší, než čip M1 z roku 2020.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Už dlhšiu dobu sa ale hovorí, že táto firma plánuje aj MacBook Air s 15″ displejom, ktorý sa na trhu objaví niekedy v priebehu budúceho roka. Pokiaľ vás toto zariadenie zaujíma, v dnešnom článku sa dozviete všetko, čo o ňom v tejto chvíli vieme. Poďme na to.

Aké rozmery bude mať MacBook Air 15″?

MacBook v tme
Zdroj: Unsplash (Wesson Wang)

MacBook Air z roku 2022 má k dispozícii 13,6 palcový displej, takže 15-palcová verzia by mala byť podstatne väčšia. Svojimi rozmermi sa bude nachádzať niekde medzi 14 / 16palcovými modelmi MacBook Pro. Jeden z únikov nám naznačuje, že uhlopriečka by mala mať presne 15,2 palca. To znie vcelku reálne.

„Veľký“ MacBook Air by bol s takýmto displejom presne o 0,2 palca menší ako nedávno predávaný 15,4-palcový MacBook Pro. Jeho rozmery by ale mali byť v porovnaní s týmto počítačom ešte zredukovanejšie, za čo sa bude môcť poďakovať tenkým rámčekom, nachádzajúcim sa okolo displeja.

Do pozornosti tiež dávame, že spoločnosť Apple už v minulosti vyrábala dve veľkosti MacBooku Air. Išlo o verzie s 11″ a 13″ displejom, ktoré sa prestali predávať v roku 2016.

Dizajn, ktorý už poznáme

Očakáva sa, že 15-palcový MacBook Air bude mať rovnaký dizajnový jazyk ako 13-palcový MacBook Air z roku 2022, ktorý si zobral inšpiráciu z 14″ / 16″ MacBooku Pro. Dočkáme sa teda jemne zaoblených hrán, veľkého trackpadu a klávesnice s Touch ID. Zariadenie by opäť nemalo mať žiaden ventilátor, vďaka čomu bude podstatne tenšie.

Očakáva sa tiež, že MacBook Air 15″ dostane aj MagSafe, prednú kameru s FullHD (1080p) rozlíšením a prepracovaný systém reproduktorov. Vďaka väčším rozmerom by sa do jeho útleho tela mohol vmestiť aj väčší akumulátor, ktorý zabezpečí lepšiu výdrž batérie na jedno nabitie.

Displej bude kvalitný, no nie profesionálny 

Zdroj: MacRumors

Očakáva sa, že 15-palcový MacBook Air od spoločnosti Apple nebude disponovať technológiu mini-LED ani ProMotion (120 Hz). Tieto funkcie zostanú „exkluzívne“ len pre drahší MacBook Pro. Zariadenie sa však naďalej bude spoliehať na obľúbený Retina displej s vysokým rozlíšením, presnými farbami a rozsiahlym kontrastným pomerom.

Čipy M2 a M2 Pro

Zdroj: MacRumors

Známy analytik Ming-Chi Kuo sa domnieva, že 15-palcový MacBook Air bude k dispozícii s čipmi M2 a M2 Pro. Čip M2, ktorý sa používa v MacBooku Air z roku 2022, je vybavený 8-jadrovým CPU a až 10-jadrovým GPU.

V porovnaní s čipom M1 je zhruba o 20 % rýchlejší. O výkonnejšej verzii M2 Pro, ktorá by mala debutovať práve v tomto modeli, zatiaľ nemáme žiadne bližšie podrobnosti. Na detaily si teda budeme musieť počkať.

Nemusí to byť MacBook Air 15″

macbook 12 M2 procesor
Unsplash / Marcin Nowak

Aj keď ho už voláme „MacBook Air 15“, analytik Ming-Chi Kuo vo svojej nedávnej správe uviedol, že toto zariadenie možno nebude patriť do radu „Air“. Jeho meno by tak mohol byť jednoduchšie – len MacBook 15″ podobne, ako Apple v minulosti nazývalo najmenší MacBook 12″. To sa nám však zatiaľ javí ako nepravdepodobné.

Dátum predstavenia a cena

macbook 12 M2 procesor
Unsplash / Omar Al Ghosson

Analytici Mark Gurman, Ming-Chi Kuo a takisto Ross Young sa zhodujú, že spoločnosť Apple predstaví nový MacBook Air s 15″ displejom už v roku 2023. Hoci sa ich predpovede trochu líšia v súvislosti s obdobím (jeden hovorí o jari, druhý o jeseni a tretí nič nekonkretizuje), je zrejmé, že Apple tento počítač už v roku 2022 neukáže.

Dôležitá je tiež otázka ceny, ktorá bude určite vyššia ako pri 13″ verzii MacBooku Air. Presné údaje síce nepoznáme, no predpokladáme, že za 15″ displej si zákazník priplatí minimálne 200 až 300 EUR. V takomto prípade by zariadenie začínalo na čiastke 1699,00 €, respektíve 1799,00 €.

Dajte nám vedieť do komentára, čo od tohto počítača očakávate vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -