Keď spoločnosť Apple v júni 2022 oznámila operačný systém iOS 16, potešila ním obrovské množstvo používateľov. Nebudeme si klamať, azda najväčšia novinka, ktorú priniesol, bola upraviteľná domovská obrazovka.

A pretože ide o skvelú funkciu, ktorú si majitelia iPhonov rýchlo zamilovali, nie je žiadnym prekvapením, že sa ňou inšpirovala aj konkurencia. Rozšírené možnosti úprav už prináša aj Juhokórejská spoločnosť Samsung.

Používatelia One UI 5 (nadstavba spoločnosti Samsung pre operačný systém Android) sa v poslednej beta verzii stretli s funkciami úpravy domovskej obrazovky, ktoré predtým nemali k dispozícii. Čo je však prekvapivé, nielen funkcie, ale aj rozšírené možnosti ich nastavenia pripomínajú používateľské rozhranie, s ktorým prišla práve spoločnosť Apple. Samsungu teda trvalo skopírovať najžiadanejšiu novinku v iOS 16 zhruba 3 – 4 mesiace.

Aby sme boli konkrétnejší, v rámci úpravy domovskej obrazovky na Samsungu si rovnako, ako v prípade iPhonu, môžete meniť štýl hodín či dokonca pridávať a odstraňovať widgety.

Android to mal už dávno 

Samozrejme, netvrdíme, že rozsiahle možnosti úpravy domovskej obrazovky nemal Android skôr ako Apple. To by nebola pravda.

Samsung však pomerne drzo vzal operačný systém iOS 16 od Apple, najväčšiu novinku „skopíroval a prilepil“ do One UI 5 a potom jemne upravil používateľské rozhranie, aby to nebolo až také nápadné.

Dizajnéri sa však mali snažiť trochu viac a možno mohli byť aj kreatívnejší. Veríme, že aj majitelia Androidov uznajú, že v tomto prípade ide o čisté „opisovanie“.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone chce jednoducho každý. Spoločnosť Apple ako jediná zvýšila dodávky smartfónov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here