Spoločnosť Samsung predstavila nové zariadenia, ktoré sú určené do tých najnáročnejších podmienok. Po tom, čo firma v minulosti zožala veľký úspech so svojim Galaxy S20 Tactical Edition prichádzajú nástupcovia s označením Galaxy S23 a Galaxy XCover 6 Pro. Téme sa venoval portál Sammobile.

Obe novinky sú pripravené na tie najnáročnejšie podmienky a do vienka dostali aj špeciálne aplikácie, akými sú Android Team Awareness Kit (ATAK) a Battlefield Assisted Trauma Distributed Observation Kit (BATDOK). Zatiaľ čo prvá z nich slúži operátorom na to, aby mali lepšie informácie o aktuálnej situácii na bojisku, tá druhá zhromažďuje a distribuuje informácie o stretnutí so zranenými v reálnom čase.

Zariadenia z edície Tactical takisto dodržiavajú najprísnejšie normy a bezpečnostné požiadavky americkej armády. Ide napríklad o technológie Samsung Knox a Knox Dual Data at Rest (DualDAR), ktoré sú zamerané na ochranu dôverných údajov.

Telefóny sú tiež vybavené funkciami, vďaka ktorým je možné vykonávať úlohy vo vozidle aj bez potreby využitia namontovaného notebooku.

Extrémna odolnosť 

Samsung Tactical edition
Zdroj: Samsung

Zariadenia Galaxy S23 a Galaxy XCover 6 Pro sú samozrejme extrémne odolné, nakoľko výrobca predpokladá, že v nasadení budú čeliť tým najextrémnejším podmienkam. Základom je odolnosť voči vode IP68 a taktiež prítomnosť ochranného skla Gorilla Glass Victus+.

Tactical Edition zariadenia sú však zabalené v špeciálnom puzdre vojenskej kvality, ktoré sa dá ľahko pripevniť na rôzne časti výstroje. Vďaka tomu ho môžu vojaci nosiť napríklad na hrudníku alebo predlaktí.

Zariadenie XCover 6 Pro Tactical Edition spĺňa navyše aj certifikáciu MIL-STD-810H, čo má spoločné napríklad s titánovými Apple Watch Ultra. To v praxi znamená, že musí prežiť pád z výšky cca 1,5 metra, zvládať fungovať pri extrémnych výkyvoch teploty a tiež prežiť rôzne vibrácie, ktoré môžu vzniknúť pri výbuchoch alebo streľbe.

Apple v súčasnosti žiaden extrémne odolný iPhone určený pre armádu neponúka. V budúcnosti by sme sa však mohli dočkať zariadenia s označením Ultra, ktoré dostane titánový rám, zafírové sklo a bude spĺňať normu MIL-STD-810H. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Samsung sa vysmieva novinkám od Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -