2Samsung vyrába dostupné skladačky, Apple nie 

Spoločnosť Samsung je najväčším výrobcom mobilných zariadení na svete, no v jednom segmente sa jej dlhodobo nedarí presadiť. Je to trieda prémiových smartfónov, ktorým dlhodobo kraľuje Apple so svojim iPhonom. Samsung sa však rozhodol, že na to pôjde trochu inou cestou.

Firma v prvom rade okukala stratégiu technologického giganta z Cupertina a teraz sa pokúša zo svojej platformy urobiť niečo ako „iPhone s Androidom“. Viac sme sa tomu venovali v samostatnom článku, kde sa dozviete aj o niektorých konkrétnych krokoch. Okrem toho sa však Samsung rozhodol prísť so svojou vlastnou originálnou technológiou a aj keď sa na trhu so skladačkami snaží presadiť niekoľko rokov, zdá sa, že to začína prináša prvé ovocie. Informoval o tom portál The Elec.

Podľa najnovších informácií si juhokórejská spoločnosť stanovila za cieľ, že chce predať rekordné množstvo skladačiek za celý rok 2024. Hoci sa jej na trhu v tejto oblasti rysuje konkurencia, azda najsilnejší hráč, spoločnosť Apple, zatiaľ svoje riešenie nepredstavil a podľa všetkého to ešte niekoľko rokov neurobí. Najskôr by mal totiž prísť skladací iPad a až potom iPhone. Samsung si teda bude môcť spokojne kopať na vlastnom piesočku.

Aj to je dôvod, prečo firma považuje za reálne predať za 12 mesiacov viac ako 20 miliónov skladacích smartfónov. Netreba zabúdať, že Samsung túto technológiu vcelku vyladil a smartfóny so skladacím displejom sú už relatívne dostupné a hlavne spoľahlivé.

Veď len pre pár mesiacmi predstavený Samsung Galaxy Z Flip5 sa štandardne predáva za 1 199 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete aj za 774 €. Vlajková loď ponuky sa potom štandardne ponúka až za 1 899 €, čím atakuje aj cenu najdrahších iPhonov. Opäť ale platí, že vy si Samsung Galaxy Z Fold5 môžete po kliknutí na tento odkaz kúpiť už za 1 286 €, čo je z nášho pohľadu veľmi dobrá príležitosť na test skladacej technológie.

A to, že by sa spoločnosti Samsung vyššie uvedený plán mohol skutočne podariť naplniť potvrdzujú aj tohtoročné predajné dáta, ktoré sú vcelku pozitívne, hoci dosť vzdialené od minuloročných odhadov. Viac sa dočítaš na ďalšej strane  → → →

Späť