Aj keď sa spoločnosť Apple tvári, že so skladacími zariadeniami nemá absolútne nič spoločné, pravda je zdá sa iná. Firma totiž počas posledných rokov získala množstvo patentov, ktoré sa týkajú tejto technológie a taktiež uniklo niekoľko informácií z dodávateľských reťazcov, ktoré potvrdili, že ich gigant z Cupertina testuje.

Skladací iPhone by mohol byť revolučným produktom, pri ktorom má spoločnosť Apple perfektnú príležitosť, aby ostatným výrobcom a hlavne svojim zákazníkom ukázala najmodernejšie výrobné postupy. A aj keď podľa včerajšej správy toto zariadenie tak skoro nepríde, nemali by sme smútiť. Apple totiž intenzívne pracuje na prvom skladacom iPade, ktorého predstavenie je naopak oveľa bližšie. Zariadenie by mohlo prísť už na budúci rok.

Aby sme to priblížili, spoločnosť Apple má v tejto chvíli intenzívne spolupracovať so svojimi dodávateľmi na tom, aby produkcia prvého iPadu so skladacím displejom mohla začať už koncom roka 2024.

Je otázne, či tento produkt uvidíme už v danom období alebo ho firma svetu predstaví začiatkom roka 2025 no niečo sa evidentne deje a prvá skladacia technológia v podaní spoločnosti s nahryznutým jablkom v logu je na ceste.

Prečo Apple nezačne so skladacím iPhonom? 

A ak sa teraz pýtate, prečo sa spoločnosť Apple neuberá cestou skladacích iPhonov, odpoveď je jednoduchá. Uberá.

Firma je však najväčším výrobcom prémiových smartfónov na svete a akonáhle uvedenie na trh prvý skladací iPhone, v prípade akýchkoľvek problémov si môže týmto zariadením nepekne poškodiť reputáciu.

Veď máme tu aj taký Samsung, ktorý je v tejto oblasti doslova priekopníkom a sami môžete vidieť, že to na trhu nemá celkom jednoduché.

Apple by ohybný iPhone nestíhal vyrábať 

Samozrejme, keď Apple predstaví prvý skladací iPad, okamžite tým vzbudí pozornosť celého sveta. Je však pravdepodobné, že o toto zariadenie bude podstatne nižší záujem, vďaka čomu firma eliminuje riziko problémov a tiež bude schopná zastýtiť celosvetový dopyt.

Veď stačí sa pozrieť na to, ako dnes Apple nestíha vyrábať ani iPhone 15 Pro či iPhone 15 Pro Max. Viete si predstaviť, čo by sa dialo, keby gigant iPhone s ohybným displejom? Asi by vypuklo šialenstvo.

iPad by mal teda s vysokou pravdepodobnosťou slúžiť ako testovací králik novej technológie, ktorá má byť nie len praktická a efektívna, ale hlavne odolná. Najväčším neduhom súčasných skladacích smartfónov je totiž to, že sa ľahko poškriabu, poškodia alebo sa na nich zvýrazní „pokrčenie“ v zlome. Tomuto všetkému sa chce, ale spoločnosť Apple vyhnúť. Uvidíme, či sa jej to podarí.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple ohlásila ďalšiu udalosť na 8. marca. Čo nám prinesie?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -