Spoločnosť Samsung sa dlhé roky snaží dorovnať na svojho odvekého rivala spoločnosť Apple a jej iPhone. Hoci Juhokórejský gigant rok čo rok predstavuje rôzne technológiami nabité zariadenia, v oblasti high-endových smartfónov ťahá dlhodobo za ten kratší koniec. Firma to chce, ale zmeniť a zákazníkom dať presne to, prečo milujeme spoločnosť Apple.

V súčasnosti poskytuje spoločnosť Samsung pre svoje zariadenia strednej triedy, prípadne drahšie modely vyšších tried softvérovú podporu operačného systému Android minimálne na štyri roky a podporu pre bezpečnostné opravy a aktualizácie minimálne na päť rokov. Ako však píše SamMobile, v blízkej budúcnosti by sa to mohlo všetko zmeniť. Samozrejme, že k lepšiemu.

Spoločnosť Samsung je vo svete Androidov zaradená medzi tými, ktoré si vo všeobecnosti dávajú záležať na aktualizáciách aj veľa rokov po tom, čo predstavia konkrétne produkty.

Google prináša 7 ročnú podporu. Samsung nechce zaostávať 

Napriek tomu to však evidentne nestačí a potom, čo konkurenčný Google oznámil, že pre svoje najnovšie smartfóny zo série Google Pixel 8 poskytne najnovšiu verziu Androidu na najbližších sedem rokov dopredu (Android 21 / 2030), nechce Samsung v ničom zaostávať.

Technologická spoločnosť sa nechala počuť, že začne pracovať na tom, aby bola softvérová podpora z jej strany dlhšia, ako dnes, čím by sa dorovnala na Google a možno aj na spoločnosť Apple.

Tá dlhé roky ako jediná umožňovala majiteľom 5 – 6 ročných zariadení prechod na najnovšie generácie operačného systému a v budúcnosti by ju mohla konkurencia prekonať. Nechajme sa prekvapiť, či sa to naozaj stane.

Apple prináša aktualizácie aj pre 10 ročné smartfóny 

Zdroj: Unsplash / Alvaro Reyes

Netreba tiež zabúdať, že sa čas od času stane, že Apple vydá update s bezpečnostnými opravami chýb aj pre produkty, ktoré predstavil pred desiatimi rokmi (napríklad iPhone 5S, iPhone 6 a podobne). Stále totiž ide o smartfóny, pri ktorých je šanca, že ich v menej rozvinutých krajinách budú niektorí používatelia vlastniť a používať.

A aj keď je plán spoločnosti Samsung skutočne veľkolepý, netreba zabúdať na to, že firma mesačne už dnes spravuje cez 150 modelov, čo určite nie je jednoduché.

Apple musí svoj operačný systém iOS prispôsobovať pri každej aktualizácii pre cca 25 modelov iPhonov, ktoré boli v posledných rokoch predstavené. To je obrovský rozdiel. Nechajme sa teda prekvapiť, či sa tieto snahy spoločnosti Samsung napokon stanú realitou. Sme na to veľmi zvedaví.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Honor do bodky skopírovala AirPods Pro. Jej verzia slúchadiel je lacnejšia a zmeria vám teplotu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -