Kríza je v plnom prúde a výrobcovia smartfónov to pociťujú na vlastnej koži. Záujem zo strany spotrebiteľov sa medziročne znížil dokopy až o – 9,7 %, čo predstavuje hrozivé straty. Ako ale zistilo IDC, neplatí to pre všetkých.

Apple sa v treťom štvrťroku 2022 zlej situácie na trhu nezľaklo a dokázalo, že si dokáže udržať svoju stabilnú pozíciu druhého najväčšieho výrobcu mobilných zariadení na svete.

Aby sme to priblížili, v priebehu mesiacov júl, august a september firma predala celkovo 51,9 milióna zariadení, pričom si udržala fantastický 17,2 % trhový podieľ.

Len pre porovnanie, v rovnakom období v roku 2021 dosiahlo Apple predaje 51,1 milióna zariadení a jeho podieľ predstavoval iba 15,3 %. To je jasný dôkaz toho, že Apple si polepšilo až o 1,9 %.

Samsung, Xiaomi, Vivo či Oppo v červených číslach

Najväčším výrobcom mobilných zariadení je stále juhokórejský Samsung, ktorému sa podarilo predať v posledných troch mesiacoch až 64 miliónov kusov smartfónov. Vďaka tomu si drží 21,2 trhový podieľ. Jeho predaje však klesli zo 69,5 milióna kusov, čo predstavuje stratu na úrovni až – 7,8 %.

Podobne je na tom aj čínske Xiaomi, ktoré bolo kedysi adeptom na najväčšieho výrobcu smartfónov na svete. Neskôr však prišli sankcie zo strany USA (na Čínu) a výrobca začal klesať. Za posledné tri mesiace odoslal zákazníkom 40,5 milióna kusov zariadení a udržal si 13,4 % trhový podieľ. V porovnaní s rokom 2021 išlo o – 8,6 % stratu.

V porovnaní so spoločnosťami Vivo či Oppo to však stále nie je nič. Tieto firmy zaznamenali pokles predajov až na úrovni – 22,1 %, respektíve – 22,3 % čo znamená, že majú veľký problém.

Predaje smartfónov
zdroj: IDC

Celkovo sa v treťom štvrťroku 2022 podarilo predať 301,9 milióna kusov zariadení, čo je o 9,7 % menej, než v rovnakom období v roku 2021. Vtedy výrobcovia rozoslali svojim zákazníkom až 334,2 milióna zariadení. Uvidíme, ako bude situácia pokračovať a či sa Apple dokáže udržať v zelených číslach. Čo si myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro bude mať extrémne tenké rámiky okolo displeja. Poznáme presné hodnoty

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here