Známa analytická spoločnosť Canalys uskutočnila výskum, v rámci ktorého sledovala úspechy výrobcov smartfónov na americkom trhu. Ako informuje portál Sammobile, juhokórejskému gigantovi sa evidentne jeho ostrá marketingová stratégia v spojitosti s kvalitnými technológiami vypláca. Firme sa darí oveľa lepšie, ako ostatným konkurenčným výrobcom.

Spoločnosť Canalys sa konkrétne zameriavala na 2. štvrťrok 2023, pričom v rámci tohto obdobia zistila, že Samsung bol v USA druhou najsilnejšou značkou, ktorá vyrába smartfóny. Na prvom mieste skončila pochopiteľne spoločnosť Apple, avšak Samsung si pred tretím, štvrtým a ďalšími miestami urobil obrovský náskok. Napríklad taký Google, ktorý sa stále pokúša presadiť so svojimi smartfónmi z radu Pixel nemá na Samsung absolútne žiadnu šancu.

Samsungu sa v sledovanom období podarilo predať celkovo až 6,6 milióna smartfónov, vďaka čomu si zabezpečil pomerne slušný 24 % podiel na trhu. A aj keď ide o veľmi dobrý výsledok, Samsung v skutočnosti predal až o 2,4 milióna kusov zariadení menej než minulý rok, kedy predstavoval jeho podiel na trhu dokonca 27 %.

Svet sa však otriasa vo veľkej globálnej hospodárskej kríze, ľudia čelia znižovaniu počtu pracovných miest a do toho všetkého zúri aj silná inflácia, ktorá negatívnym spôsobom vplýva na predaje smartfónov. Tento trend už pocítila aj spoločnosť Apple.

Dobrou správou preto pre Samsung je, že sa mu podarilo predať až o dvadsaťtri percent viac prémiových smartfónov, na ktorých má firma logicky aj vyššiu maržu, než minulý rok.

Ako skončil Apple a ostatní výrobcovia? 

Ak si to však porovnáme so spoločnosťou Apple, Samsung stále ťahá za ten kratší koniec povrazu. Technologický gigant z Cupertina totiž v 2. štvrťroku 2023 predal až 14,8 milióna iPhonov na domácom americkom trhu. V praxi mu to zabezpečilo bezkonkurenčný 54 % podiel na trhu. Aj táto firma ale zaznamenala pokles predaja a to konkrétne o 3,7 milióna kusov zariadení, čo vôbec nie je zanedbateľné číslo.

Na treťom mieste sa potom umiestnila spoločnosť Motorola, ktorá sa prezentuje ako taký nenápadný hráč, no podarilo sa jej predať relatívne slušných 2,3 milióna kusov zariadení, vďaka čomu si dokázala vydobyť až 8 % podiel na trhu.

Na štvrtom mieste skončilo TCL s 1,3 miliónmi zariadeniami (5 % podiel) a na piatom mieste Google s 1,2 miliónmi zariadeniami (4 % podiel). Práve spoločnosť Google zaznamenala v uplynulom roku obrovský, až 59 % prepad predajov. Uvidíme teda, či sa jej to podarí zvrátiť v blízkej budúcnosti. Viac informácii si môžete pozrieť v podrobnej infografike pod týmto odstavcom:

Prečítajte si tiež  Kód v iOS 16 potvrdzuje príchod Always-on displeja pre iPhone 14 Pro
predaje smartfónov usa
Zdroj: Canalys

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -