iPhone je jednoznačne najúspešnejší produkt na poli mobilných zariadení. Len máloktorý výrobca sa dokáže priblížiť jeho kvalitám. Už dlhé roky to skúša napríklad Xiaomi, ktoré Apple systematicky kopíruje. CEO tejto spoločnosti, Lei Ju, teraz urobil chybu, ktorá vyvolala veľkú mediálnu pozornosť. Na sociálnej sieti zverejnil príspevok z iPhonu.

Šéf Xiaomi používa iPhone

V minulosti sme už o podobnom prípade písali. Nejednalo sa síce o túto osobu, ale o generálneho riaditeľa spoločnosti Huawei. Ten si pri letiskovej kontrole vybral z tašky iPad, čo neuniklo objektívu pohotového okoloidúcemu.

Dnes tu máme situáciu, kedy generálneho riaditeľa spoločnosti Xiaomi prezradila sociálna sieť Weibo. Pre nás je možno neznáma, no v Číne zažíva obrovskú popularitu. Akonáhle sem niečo pridáte, systém ukáže, z akého zariadenia ste to napísali.

Oficiálny účet používateľa Lei Ju, ktorý vedie jednu z najúspešnejších čínskych technologických spoločností zdieľal informáciu priamo z iPhonu. To si samozrejme fanúšikovia Xiaomi okamžite všimli a na generálneho riaditeľa sa spustila spŕška negatívnych komentárov. Lei Ju reagoval pomerne pohotovo a priznal, že používa aj iPhone. Podľa jeho slov nemá nikto v Xiaomi zákaz vlastniť hardvér od konkurenčnej spoločnosti.

Šéf Xiomi používa iPhone. Prezradili ho sociálne siete.
Šéf Xiaomi používa iPhone. Prezradili ho sociálne siete.

Na druhej strane je to ale trochu trápne a fanúšikovia značky to považujú za „neúctivé“. Samotný čínsky technologický gigant je roky známy tým, že kopíruje spoločnosť Apple. Najhoršie je, že sa tým nijako netají.

Ako sme už spomenuli vyššie, Lei Ju nie je ani prvou a ani poslednou osobnosťou, ktorej sa niečo podobné stalo. Na druhej strane to ale potvrdzuje fakt, že hoci tieto firmy predávajú technologicky nabité smartfóny, jediný, čo naozaj funguje spoľahlivo a bezpečne pochádza z Cupertina.

Šéf Xiaomi používa iPhone. Prezradili ho sociálne siete.
Šéf Xiaomi používa iPhone. Prezradili ho sociálne siete.
Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iOS 12.5 pre zariadenia, ktoré nepodporujú iOS 14
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.