Apple v systéme iOS 16 zavádza niekoľko významných vylepšení Siri, vďaka ktorým je osobný asistent ešte užitočnejší než kedykoľvek predtým.

Ak máte hovor s handsfree, Siri môžete po novom požiadať, aby zavesila za vás. Stačí použiť jednoduchú anglickú frázu „Hey ‌Siri‌, hang up,“. Upozorňujeme však, že to osoba, s ktorou práve voláte bude počuť. Táto funkcia je podporovaná v aplikáciách Telefón aj FaceTime.

Siri tiež dokáže do textov vkladať emotikony, keď pomocou nej odosielate správu, a aby toho nebolo málo, hlasový asistent dostal povolenie automaticky odosielať správy, takže ich nemusíte slovne potvrdzovať.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, čo Siri dokáže vo vašom zariadení a v aplikáciách, spýtajte sa  „Hey ‌Siri‌, what can I do here?„. Môžete sa tiež spýtať na konkrétnu aplikáciu, napríklad „Hey ‌Siri‌, what can I do with Weather?“. Asistent vám vždy ochotne pomôže.

Spoločnosť Apple tiež rozšírila offline podporu pre Siri, vďaka čomu môže robiť viac vecí bez toho, aby musela kontaktovať servery technologického giganta. Siri zvládne v offline režime napríklad spravovať požiadavky pre HomeKit, interkom a hlasovej pošty.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Aktualizácia iOS 16.1 prinesie očakávanú novinku, ktorú Apple predstavilo ešte počas konferencie WWDC
Môže ťa zaujímať
- Reklama -