Siri bola prvýkrát predstavená ešte v roku 2011. Prišla na trh po boku iPhonu 4S. Od tej doby sa zásadne vylepšila a ľudia ju používajú viac a viac. Stále však nie je úplne dokonalá. Môže za to absencia obrovského množstva svetových jazykov, vrátane toho nášho, slovenského. Ako to tak ale vyzerá, iOS 14 všetko zmení. Apple vymyslelo naozaj zaujímavý spôsob.

Siri v slovenskom jazyku? V iOS 14 to vyzerá sľubne.

Určite sa nájde veľké množstvo z vás, ktorí používajú Siri aj napriek tomu, že to musia robiť v anglickom jazyku. Spoločnosť Apple akoby zabudla na mnohé krajiny, ktorým sa vo vývoji nevenuje a radšej investuje prostriedky do umelej inteligencie.

To ale nie je úplne správne a v Cupertine si to uvedomujú. Presne preto by sa mali objaviť už v iOS 14 nové možnosti, ktoré umožnia vývojárom používať vlastné hlasové syntetizátory, pre Siri, pomocou špeciálneho nástroja VoiceProvider.

Takéto rozšírenie by ste si mohli stiahnuť v internetovom obchode App Store. Malo by ísť vlastne o niečo podobné, ako keď chcete v operačnom systéme zmeniť klávesnicu. Pomocou špeciálnej appky, od vývojára tretej strany, bude možné nahradiť predvolený hlas a jazyk v Siri a nastaviť si tu svoj vlastný.

Návod: Nastavte si hlasitosť Siri. Je to jednoduché.
Siri v slovenskom jazyku? V iOS 14 to vyzerá sľubne.

Veľkou výhodou slovenskej Siri by bolo v tomto prípade to, že by ste ju mohli zdieľať napríklad aj s domácim asistentom, HomePod. Ten sa u nás ani nepredáva (z oficiálnej distribúcie Apple), pretože by si tu veľkú používateľskú základňu, ktorá by sa s ním musela rozprávať v anglickom jazyku, zrejme nenašiel.

Samotné informácie pochádzajú z drobých zdrojov spoločnosti Apple. Novinka je v rannej fáze vývoja a očakáva sa, že sa objaví v iOS 14. Ako sme si však už v minulých rokoch mohli všimnúť, nič nie je isté. Siri sa možno VoiceProvidera dočká až neskôr. Uvidíme a zároveň dúfame, že táto možnosť bude sprístupnená v dohľadnej dobe. Moc sa na to tešíme.

Siri v slovenskom jazyku? V iOS 14 to vyzerá sľubne.
Siri v slovenskom jazyku? V iOS 14 to vyzerá sľubne.
Prečítajte si tiež  Kúpte si MagSafe nabíjačku na iPhone so skoro tretinovou zľavou. Jej nákup sa oplatí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.