Spoločnosť Apple, jeden z najväčších výrobcov mobilných zariadení na svete, ktorý je známy svojou inovatívnosťou, získal nový patent, ktorý naznačuje možný prielom v technológii skladacích smartfónov.

Podľa informácií zo zahraničného portálu Patently Apple udelil Americký úrad pre patenty a ochranné známky spoločnosti Apple až 51 nových patentov, vrátane jedného, ktorý opisuje samoliečivú vrstvu displeja pre skladacie zariadenia. Práve týmto spôsobom by mohla spoločnosť získať obrovskú konkurenčnú výhodu.

Skladací iPhone je na obzore

iPhone 16 fold - skladací displej
Zdroj: YouTube / #ios beta news (snímka obrazovky)

Apple už niekoľko rokov skúma možnosti skladacieho iPhonu, hoci sa navonok tvári, že sa do tejto technológie nepúšťa. Špekuluje sa, že produkt by sme mohli vidieť niekedy medzi rokmi 2026 a 2027.

Spoločnosť testuje skladacie panely a pánty v partnerstve so Samsungom a ďalšími výrobcami komponentov, aby našla spôsob, ako ponúknuť čo najkvalitnejšie a hlavne najodolnejšie riešenia, ktoré vydržia aj náročné zaobchádzanie.

Samoliečivý materiál: Budúcnosť skladacích displejov?

Podľa tohto nového patentu by spoločnosť Apple mohla použiť špeciálny samoliečivý materiál na celom displeji, alebo aspoň v jeho flexibilných oblastiach, ktoré sú citlivejšie na rôzne typy poškodenia.

Skladací iPhone patent
Zdroj: Patently Apple

Samoliečenie môže nastať vo vrstve samoliečivého materiálu bez akéhokoľvek vonkajšieho podnetu. Keď je povlak poškodený, materiál povlaku môže vyplniť „jamku“, ktorá vznikla napríklad poškriabaním aj bez vonkajšieho zásahu.

Samoliečenie môže byť iniciované alebo urýchlené vonkajším teplom, svetlom, elektrickým prúdom alebo iným typom externého podnetu.

Skladací iPhone patent
Zdroj: Patently Apple

Na záver je dôležité poznamenať, že ide stále len o patent. To neznamená, že táto technológia by mohla byť dostupná s budúcim skladacím iPhonom, no zároveň sa na ňu môže gigant z Cupertina vykašľať a založiť ju medzi tisíce ostatných patentov, ktoré už vlastní.

Na druhej strane je, ale príjemné vidieť, že Apple skúma rôzne možnosti skladacích technológií, ktoré sa stávajú pomaly ale isto veľmi populárne.

Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach Facebook a Instagram, či by ste chceli skladací iPhone a či by ste privítali displej, ktorý sa dokáže sám opraviť v prípade poškodenia. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5G od Telekomu chytíte v ďalšom slovenskom meste. Za rýchlejší internet nezaplatíte nič navyše
Môže ťa zaujímať
- Reklama -