Ak si chcete kúpiť lacný a funkčný iPad, existuje jedna možnosť, ktorú Slováci doslova milujú. Ak si myslíte, že najpredávanejší tablet od Apple je ten najdrahší, tak ste na obrovskom omyle. Paradoxne dosahuje najlepšie predajne čísla zariadenie, ktoré pôsobí trochu zastaralým dojmom. Pri tejto cene po zľave sa tomu ale vôbec nečudujeme.

Základný iPad 9. generácie má veľký 10,2″ Retina displej s príjemným zobrazením a výkonný procesor A13 Bionic. Ten ešte aj dnes poráža väčšinu svojich konkurentov s operačným systémom Android, ktorí sa predávajú za podobné peniaze. iPad 9. generácie možno nie je určený na najnáročnejšie úlohy, no bez problémov si na ňom zahráte hry, pozriete film alebo prečítate článok na internetovej stránke. Úlohu klasického tabletu preto spĺňa dokonalo.

Aj napriek staršiemu dizajnu predáva spoločnosť Apple tento základný iPad ešte aj dnes. Zariadenie štartuje na cene 429 €, čo skutočne nie je málo. Po kliknutí na tento odkaz si ho ale môžete zaobstarať od 339 €, vďaka čomu na ňom krásne ušetríte. Ak potom prihodíte zopár desiatok eur, tablet nájdete za super cenu aj priamo u autorizovaných predajcov spoločnosti Apple.

V starom tele mladý duch

iPad 9
Zdroj: YouTube / Max Tech / LaPcheck (úprava redakcie)

Aj keď je pravda, že iPad 9. generácie je po dizajnovej stránke mierne zastaralý, vôbec nič mu to neuberá na výkone, technológiách a schopnostiach. Ako sme už písali vyššie, tento tablet sa spolieha na 7 nm procesor A13 Bionic s podporou najnovších operačných systémov a tiež zadný fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx.

Základný iPad je tiež ideálny z pohľadu výdrže batérie, ktorá dosahuje až 10 hodín na jedno nabitie a pokiaľ naň kúpite kvalitný obal, vaše deti ho budú milovať. Môžete im cezeň pustiť videá filmy alebo jednoduché hry. Základný iPad sa tiež hodí napríklad do lietadla na dlhšie cesty.

Alternatívou je nástupca s 10,9″ displejom a moderným dizajnom

iPad 10
Zdroj: YouTube / PengabdiApple (úprava redakcie)

Ak by vám starší dizajn, ktorý ponúka iPad 9. generácie prekážal, vôbec sa vám nečudujeme. Je skrátka faktom, že zdieľa tvary s iPadom Air, ktorý bol uvedený na trh ešte v roku 2013, čo je v spotrebnej elektronike absolútne šialená doba.

Na druhej strane však spoločnosť Apple ponúka možnosť, ako tento „problém“ vyriešiť. Ešte minulý rok predstavila modernizovaný iPad 10. generácie, ktorý využíva hranatý dizajn podobne, ako všetky ostatné modely a rovnako má výkonnejší procesor A14 Bionic, ktorý je produkovaný 5 nm výrobným procesom.

Prečítajte si tiež  Test iPhonu za 100 dolárov! Ako funguje falošná mašinka?

Bežná cena tohto tabletu je 569 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho môžete kúpiť za relatívne rozumných 515 €. Otázne však zostáva, či sa vám za trochu modernejší hardvér a novší dizajn oplatí priplácať viac ako 150 – 170 €. Rozhodnutie nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -