V posledných mesiacoch sa akoby roztrhlo vrece s iPhonmi, na ktorých fanúšikovia vymenili Lighnting konektor za USB-C. Tieto správy prichádzali predovšetkým zo zahraničia, no teraz sa to podarilo aj firme zo Slovenska s názvom Deep s.r.o.

Tá sa podľa svojich internetových stránok už viac ako 20 rokov venuje službám v oblasti návrhu a vývoja hardvéru, čo zúžitkovala aj v tomto prípade.

V rámci svojho posledného experimentu vytvorila prvý iPhone 12 Pro Max na svete, ktorý funguje s koncovkou USB-C. Zahraničné pokusy na túto úpravu využili starší iPhone X a iPhone XS.

Kompletná úprava zariadenia s použitím originálneho MFi čipu od Apple

YouTube / DEEP s.r.o. (snímka obrazovky)

Inžinieri v prvom rade zariadenie kompletne rozobrali aby mohli začať s prácami na hardvéri. Za pomoci 3D tlače vyrobili špeciálny držiak na USB-C a taktiež odstránili tesniacu časť z otvoru pre Lighnting, vďaka čomu sa sem bez problémov vošiel aj väčší USB-C konektor.

Práce pokračovali následnou úpravou flex kábla (pôvodne pre Lighnitng), na ktorý sa dostala koncovka USB-C. Inžinieri sem zakomponovali aj originálny MFi čip od Apple, vďaka čomu zabezpečili bezproblémovú kompatibilitu s nabíjaním, pripojením ku počítaču a takisto prenosom súborov.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Firma musela tiež upraviť niekoľko ďalších vnútorných komponentov, aby sa sem upravený hardvér vôbec vošiel. Akonáhle bolo hotovo, iPhone 12 Pro Max poskladala naspäť a otestovala všetky funkcie. Zariadenie pracuje podľa očakávaní a pokiaľ by to používateľ nevedel, pravdepodobne by ani nezistil, že pracuje s koncovkou USB-C a nie Lightning.

Firma pri tejto príležitosti spustila aj internetovú stránku usbciphone.com, kde si môžete prečítať viac detailov o úprave a takisto sa chystá spustiť dražbu pre svoj vynález na aukčnej sieti Ebay. Kúpite si ho?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJusbciphone
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.