Snapdragon 888 vs A14 Bionic

Mala to byť konkurencia pre A14 Bionic, no napokon to nevyšlo. Čip Snapdragon 888 sa na novinku z Cupertina nedoťahuje a v jednom porovnaní ho dokonca poráža aj minuloročný A13 Bionic (2019). Toto nie sú príliš dobré správy pre Samsung, Xiaomi či iných výrobcov, ktorí ho zakomponujú do svojich budúcich vlajkových lodí.

Spoločnosti AnandTech sa postarala o prehľadnú tabuľku výsledkov, vďaka ktorej sa na všetko môžeme pozrieť v číslach. Tá porovnala Snapdragon 888 s inými zariadeniami a preukázala dominanciu Applu. Procesor od spoločnosti Qualcomm dosiahol v jedno-jadrovom teste 1135 bodov a vo viacjadrovom teste 3794 bodov.

- Reklama -

Ak sa zameriame na procesor A13 Bionic osadený v iPhone 11, iPhone 11 Pro či iPhone SE 2. generácie, jedno-jadrové skóre je vyššie o 196 bodov a pri viacjadrovom skóre stráca Apple na Qualcomm 428 bodov. Stále sa však bavíme o 7nm+ čipe z roku 2019.

Snapdragon 888 sa ani zďaleka nedoťahuje na jeho hlavného konkurenta, A14 Bionic. Ten získal v jedno-jadrovom teste 1603 bodov a vo viacjadrovom teste 4187 bodov.

Ak by sme sa pozreli na testy grafického výkonu, Snapdragon 888 dosiahol 86 FPS. Porazil ho aj iPhone SE 2. generácie s 89,7 FPS, no a na prvom mieste skončil iPhone 12 Pro so 102 FPS.

Na záver len spomenieme, že tieto údaje ešte nemôžeme brať za smerodajné. Je aj na výrobcoch ako využijú potenciál procesora Snapdragon 888. Uvidíme, či sa ho niekomu podarí odladiť natoľko, aby porazil aj A14 Bionic. Zatiaľ to tak ale nevyzerá…

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Teraz je taký výkon v iPhonoch zbytočný, to je pravda. Avšak o pár rovok tam bude v porovnaní s konkurenciou veľký rozdiel.

  2. Samozrejme že mám pri čítaní dobrý pocit z výkonu A14 ?? (veď mám iPhone 12 Pro a aj iPad Air 2020). Ale to je asi tak všetko…
    Reálne povedzme si úprimne, kto vie využiť procesor v mobile na 100 % ? V iPade to ano napr. pri spracovaní videa cez iMovie sa to už pozná. Všetky bežne používané appky v mobiloch a dokonca aj iOS 14.3 dostatočne rýchlo bežia aj na iPhone 7. Tak o čo vlastne ide ? Pripomína mi to marketing z nedávnej doby pri digit. fotoaparátoch. Vtedy sa firmy predbiehali v rozlíšení. Viac Mpx sa dlho rovnalo lepší predaj. A14 (5nm technológia) je aktuálne asi viac zaujimavá, ale kôli nižšej energetickej náročnosti, ako kôli reálne využiteľnému výkonu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here