Spoločnosť Apple dnes môže prekvapiť všetkých svojich fanúšikov. Ako uvádza leaker Majin Bu, ktorý je známy pre svoje relatívne presné predpovede, technologický gigant z Cupertina údajne už dnes predstaví nový základný iPad 11. generácie, ktorý nahradí minuloročnú verziu. Zariadenie má využívať rovnaký dizajn ako predchodca, no jeho príslušenstvo už má byť dokonalo kompatibilné.

A aj keď sú tieto informácie zaujímavé a Apple by skutočne mohlo urobiť so svojim entry level iPadom poriadok, pravda je taká, že celú predpoveď musíme brať s určitou rezervou. Ako totiž uviedol Mark Gurman z Bloombergu, nové iPady sú síce vo vývoji no predstavenie počas októbra 2023 je v tejto chvíli veľmi nepravdepodobné.

A aj keď zvykneme Gurmanovi dôverovať najviac zo všetkých, do hry vstúpili aj portály 9to5Mac a Supercharged News, ktoré podľa Macrumors uviedli, že nový iPad 11, iPad Air 6 či iPad mini 7 prídu na trh už v najbližších dňoch. Japonský web Mac Otakara zase predpovedá príchod Apple Pencil 3. generácie.

Aj keď teda nie je jasné čo, vyzerá to tak, že niečo sa udeje. Keďže nepôjde o žiadnu veľkú udalosť, ak Apple niektoré z vymenovaných produktov naozaj naozaj predstaví, urobí to len prostredníctvom tlačovej správy. Na akýkoľvek event rovno zabudnite. To už by bol dávno ohlásený.

V prípade, že by mal Majin Bu pravdu a Apple by skutočne predstavil nový základný iPad, môžeme očakávať maximálne to, že toto zariadenie prinesie podporu pre Apple Pencil 2. generácie, aby sa spolu pohodlnejšie používali. Dnes je totiž kompatibilita s Apple Pencil 1, ktorá využíva Lightning (iPad 10 má USB-C) dosť zložitá.

Zákazníci by sa v prípade tohto tabletu mohli dočkať aj výkonnejšieho procesora A15 Bionic, ktorý by nahradil čip A14 Bionic. Oba sú vyrábané 5 nm výrobným procesom. Žiadne ďalšie zmeny, ale v tejto chvíli neočakávame.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  macOS Big Sur naznačuje skorý príchod Face ID do Macu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -