Gigant z Cupertina pracuje na novej generácii Apple Pencil, ktorá sa dočká niekoľkých noviniek. Jednou z nich by mali byť magnetické hroty, vďaka ktorým sa pocit z kreslenia bude ešte viac podobať klasickej ceruzke.

Podľa neoficiálnych správ by mohla mať ceruzka Apple Pencil tretej generácie viacero druhov nasadzovacích hrotov, ktoré by umožňovali rôzne spôsoby kreslenia. Za túto informáciu sa postavil anlylitik Majin Bu vo svojom najnovšom príspevku na X (Twitter). Pokiaľ je to pravda, Apple posunie prácu s týmto šikovným produktom na úplne novú úroveň. Oveľa viac ho budú schopní využívať grafici, dizajnéri či umelci.

Apple Pencil novej generácie by sa mohla predávať s hrotmi na kreslenie, technické kreslenie a maľovanie, ktoré by sa uchytili na Pencil pomocou magnetického systému. Išlo by tak o nový spôsob výmeny hrotov, ktorý by nahradil súčasné skrutkovacie násadky.

Apple pencil vzorkovanie farieb na iPade
Zdroj: MacRumors

Od predstavenia druhej generácie Apple Pencil prešlo už niekoľko rokov a za tú dobu sme sa nedočkali žiadnej aktualizácie. Spoločnosť Apple by však už čoskoro mohla vydať novú verziu svojej ceruzky, na ktorej údajne už dlhšie pracuje. Jednou z noviniek by teda mohli byť spomínané magnetické hroty ale tiež prepracovaný systém dotykového ovládania.

V najbližších mesiacoch by sme mali byť svedkami predstavenia minimálne jedného nového modelu iPadu. Je teda pravdepodobné, že spoločnosť Apple okrem novej generácie tabletov predstaví aj dodatkové príslušenstvo v podobe Apple Pencil tretej generácie. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Apple nás opäť prekvapí: iPad mini 7 príde skôr, než si myslíte

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -