Spoločnosť Apple minulý rok prekvapila celý svet, keď uviedla, že už čoskoro umožní svojim používateľom, aby si poškodené zariadenia opravili aj v pohodlí svojho domova.

V praxi to znamenalo, že firma zverejni kompletné návody a postupy a prakticky komukoľvek ponúkne originálne náhradné diely či certifikované nástroje. No a po niekoľkých mesiacoch sa tento sľub stáva realitou.

Práve dnes totiž spoločnosť Apple oznámila, že spúšťa internetovú stránku za účelom domácich opráv. Na tomto e-shope teda nájdete všetko, čo potrebujete na prípadný servis. Jeho obsah je však v súčasnosti relatívne strohý.

Keď kliknete na položku náhradných dielov a nástrojov, dostanete sa do výberu, kde je možné zvoliť iba iPhone a aj to nie všetky jeho generácie. Tento druh opravy je v súčasnosti podporovaný len pre modelové rady iPhonu 12, iPhonu 13 a tretiu generáciu iPhonu SE.

Firma však už dávnejšie sľúbila, že ponuka bude na začiatku obmedzená a postupne sa bude rozširovať o nové produkty, nástroje a takisto náhradné diely. To, či sa to naozaj stane ukáže až čas.

Na Slovensku si zatiaľ počkáme 

Apple prispieva k tvorbe elektronického odpaduDôležité je tiež podotknúť, že na Slovensku zatiaľ táto možnosť nie je dostupná. Môžete si teda pozrieť vyššie spomenutý e-shop, avšak nakupovanie v ňom je určené len pre amerických zákazníkov. Aj tu sa ale predpokladá, že to nebude trvať večne a Apple služby domácich opráv postupne rozšíri do celého sveta vrátane Európy.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Dajte nám vedieť do komentárov, ako sa na tento krok pozeráte vy. Myslíte si, že bude lepšia dostupnosť originálnych náhradných dielov výhodou alebo sa vôbec nič nezmení? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.