Spoločnosť Apple vydala minulý týždeň aktualizáciu iOS 15, ktorú si množstvo ľudí ešte nenainštalovalo, nakoľko nedôverujú jej kvalitám.

Používatelia v poslednej dobe preferujú opatrnejší prístup, kedy radšej počkajú na vyladenie počiatočných chýb a nedostatkov a až potom sťahujú najnovší operačný systém.

Jedným z hlavných argumentov je aj výdrž batérie, ktorá sa z času na čas po niektorých updatoch zhorší. Otázkou teda ostáva, ako v tejto „disciplíne“ dopadol iOS 15 v porovnaní s predchodcami.

Aj keď by ste si možno mohli myslieť, že to bude katastrofa, výsledky nie sú také zlé.

Čísla hovoria za všetko 

Vo videu nižšie uvidíte, že iOS 15 je v porovnaní s iOS 14.8 len zanedbateľne horší a aj to neplatí pre všetky zariadenia.

Začnime iPhonom SE (1. gen), kde iOS 14.8 dosiahol 1 730 bodov a iOS 15 1 700 bodov. Ďalším na rade je iPhone 6S s podobným výsledkom, kedy nový operačný systém stratil na ten starý iba 50 bodov.

Prečítajte si tiež  Apple: 120 Hz obnovovacia frekvencia bude dostupná vo všetkých apkách na iPhone 13 Pro

Pri iPhone 7 je strata v neprospech iOS 15 70 bodov, pri iPhone 8 84 bodov a pri iPhone XR 44 bodov. Celá situácia sa potom otáča pri iPhone 11, kde iOS 15 dosiahol 3 286 bodov a iOS 14.8 „iba“ 3 123 bodov. Lepšie je na tom aj iPhone SE (2. gen), kde je však rozdiel vo výsledkoch len 13 bodov.

Z uvedeného môžeme usúdiť, že nový operačný systém si perfektne rozumie s procesorom A13 Bionic (ktorý je v iPhone 11 a iPhone SE 2. generácie).

Dajte nám vedieť do komentára, aké máte skúsenosti s iOS 15 a jeho výdržou batérie vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.