Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple predstaví nový iPhone 14 a iPhone 14 Pro už za menej ako šesť mesiacov. Aj to je jeden z dôvodov, prečo vieme o tomto smartfóne čoraz viac informácií. A aby ste v nich mali prehľad a nestrácali ste sa, pripravili sme si pre vás tento článok, v ktorom sme ich stručne zhrnuli.

1. Zabudnite na iPhone 14 mini 

iPhone 13 miniNovinka z Cupertina je už v týchto chvíľach dokončená a Apple pomaly zahajuje rôzne fázy skúšobnej výroby. Smartfón príde v štyroch samostatných prevedeniach, avšak v porovnaní s iPhonom 13 nastane zmena, kedy 5.4″ model mini vypadne z ponuky a nahradí ho dostupnejšia 6.7″ verzia Max.

- Reklama -

Okrem nej si budete môcť iPhone 14 zaobstarať aj s klasickou 6.1″ uhlopriečkou, a do predaja sa samozrejme dostanú aj iPhone 14 Pro (6.1″) a iPhone 14 Pro Max (6.7″), ktoré budú vybavené špičkovým hardvérom.

2. Medzi iPhonom 14 a iPhonom 14 Pro budú ešte výraznejšie dizajnové rozdiely

Zdroj: PhoneArena (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple oddeľuje dizajn lacnejších a drahších prevedení aj pri iPhone 13. O pár mesiacov to ale povýši na úplne inú úroveň.

Zatiaľ čo lacnejšie verzie iPhone 14 a iPhone 14 Max dostanú rovnaký notch ako iPhone 13, vlajkové lode iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max budú vybavené prepracovaným snímačom Face ID, ktorý bude ukrytý priamo v displeji. Nepôjde síce o úplne čistý dizajn, takže máme očakávať výrezy, no tie by mali byť menej výrazné v porovnaní s tým, na čo sme zvyknutí dnes.

Aby toho nebolo málo, drahšie varianty dostanú aj trojicu fotoaparátov a LiDAR skener, zatiaľ čo lacnejšie modely sa majú spoliehať len na dva snímače kamerového systému.

YouTube / Technizo Concept (úprava redakcie)

Apple tiež použije pri jednotlivých prevedeniach odlišné farby a materiály. Matné sklo a nerezová oceľ teda zostanú exkluzivitou pre verzie „Pro“. Dostupnejšie varianty budú mať lesklé sklo a eloxovaný hliník.

3. V iPhone 14 nájdeme procesor A15 Bionic, zatiaľ čo iPhone 14 Pro dostane A16 Bionic

A15 Bionic

Bod číslo tri by mohol byť pokojne aj súčasťou bodu číslo dva, avšak považovali sme ho za tak dôležitý, že sme sa ho rozhodli uviesť samostatne. Podľa viacerých únikov je totiž isté, že spoločnosť Apple použije v iPhone 14 a iPhone 14 Max minuloročný procesor A15 Bionic.

A hoci ten nemôžeme považovať ani zďaleka za slabý, tento krok zo strany technologického giganta je trochu nečakaný.Na druhej strane budú totiž v ponuke iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, ktoré dostanú čip A16 Bionic. Ten by mal byť nie len výkonnejší ale takisto aj energeticky úpornejší.

Špekuluje sa, že ku tomuto rozhodnutiu bola spoločnosť Apple „donútená“ z dôvodu prebiehajúcej krízy v oblasti polovodičov. Existuje totiž pravdepodobnosť, že skladové zásoby minuloročného čipu budú lepšie než skladové zásoby procesora A16 Bionic. Toto naoko „nepopulárne“ rozhodnite by teda vo finále mohlo zlepšiť dostupnosť zariadenia.

4. 48 megapixelový fotoaparát a 8K video 

Na záver niečo, čo mnohí ľudia považujú pri výbere smartfónu za najdôležitejšie. Fotoaparát bude mať iPhone 14 a takisto aj iPhone 14 Pro špičkový. Drahšie prevedenia však budú mať k dispozícii nie len o jednu teleskopickú šošovku navyše, no takisto dostanú vyššie rozlíšenie pre základný širokouhlý objektív.

To by sa malo zvýšiť z aktuálnych 12 MP na 48 megapixelov. Novinka vďaka tomu zvládne aj natáčanie videa v rozlíšení 8K. A ak sa pýtate, na čo je to dobré, odpoveďou je pripravovaný AR / VR Headset. Práve jeho displeje majú mať rozlíšenie 8K a toto zariadenie bude úzko spolupracovať s iPhonom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -