Aj keď to robí v prísnom utajení, spoločnosť Apple už niekoľko mesiacov pracuje na úplne novom iPhone SE 4. generácie, ktorý by mal priniesť nie len výkonnejší procesor, ale hlavne prepracovaný dizajn, ktorý bude vychádzať z modernejšieho iPhonu 14.

Nový smartfón by vďaka tomu mohol získať väčší 6,1″ OLED displej s malým výrezom pre Face ID vo vrchnej časti (oficiálne sa zbaví Touch ID), hliníkový rám s plochými hranami, USB-C konektor a tiež procesor A18, ktorý Apple po prvýkrát uvedie na trh v iPhone 16 / 16 Plus na budúci rok. Aby toho nebolo málo, iPhone SE 4 dostane ešte aj 5G modem z vlastného vývoja spoločnosti Apple. Firma si ho v tomto smartfóne otestuje.

Ako už asi tušíte, táto horúca novinka žiaľ nepríde tak skoro, ako by si to používatelia priali. Apple si dáva na čas a snaží sa predávať produkty, ktoré má aktuálne v ponuke. Aj preto zahraničné média odhadujú, že iPhone SE 4 príde na trh pravdepodobne až v prvej polovici roka 2025.

Na rozdiel od spomínaného iPhonu 14 by sa mal aj naďalej zachovať len jednu šošovku fotoaparátu, aby vznikol medzi ním a druhým najdostupnejším iPhonom v ponuke väčší rozdiel.

Všetky tieto informácie si vzal k srdcu YouTube kanál Concept Central, ktorý vytvoril nádherný koncept očakávaného iPhonu SE 4. generácie. Pozrieť si ho môžete na krátkom videu nižšie:

My už teraz vieme, že pokiaľ spoločnosť Apple predstaví takto nadizajnované a vybavené zariadenie, pôjde o zaručený predajný hit. Jediné, čo to môže pokaziť bude neprimerane vysoká cena, no ako môžeme vidieť aj dnes, iPhonu SE 3 sa napriek tomu stále skvelé darí.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako na rýchly výber špeciálneho znaku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -