Aj keď to robí v prísnom utajení, spoločnosť Apple už niekoľko mesiacov pracuje na úplne novom iPhone SE 4. generácie, ktorý by mal priniesť nie len výkonnejší procesor, ale hlavne prepracovaný dizajn, ktorý bude vychádzať z modernejšieho iPhonu 14.

Nový smartfón by vďaka tomu mohol získať väčší 6,1″ OLED displej s malým výrezom pre Face ID vo vrchnej časti (oficiálne sa zbaví Touch ID), hliníkový rám s plochými hranami, USB-C konektor a tiež procesor A18, ktorý Apple po prvýkrát uvedie na trh v iPhone 16 / 16 Plus na budúci rok. Aby toho nebolo málo, iPhone SE 4 dostane ešte aj 5G modem z vlastného vývoja spoločnosti Apple. Firma si ho v tomto smartfóne otestuje.

Ako už asi tušíte, táto horúca novinka žiaľ nepríde tak skoro, ako by si to používatelia priali. Apple si dáva na čas a snaží sa predávať produkty, ktoré má aktuálne v ponuke. Aj preto zahraničné média odhadujú, že iPhone SE 4 príde na trh pravdepodobne až v prvej polovici roka 2025.

Na rozdiel od spomínaného iPhonu 14 by sa mal aj naďalej zachovať len jednu šošovku fotoaparátu, aby vznikol medzi ním a druhým najdostupnejším iPhonom v ponuke väčší rozdiel.

Všetky tieto informácie si vzal k srdcu YouTube kanál Concept Central, ktorý vytvoril nádherný koncept očakávaného iPhonu SE 4. generácie. Pozrieť si ho môžete na krátkom videu nižšie:

My už teraz vieme, že pokiaľ spoločnosť Apple predstaví takto nadizajnované a vybavené zariadenie, pôjde o zaručený predajný hit. Jediné, čo to môže pokaziť bude neprimerane vysoká cena, no ako môžeme vidieť aj dnes, iPhonu SE 3 sa napriek tomu stále skvelé darí.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M1 je extrémne lacný. Vstup do sveta macOS nebol nikdy jednoduchší
Môže ťa zaujímať
- Reklama -