Ešte začiatkom roka sme vás informovali o tom, že japonský server MacOtakara vytvoril maketu iPhonu 12, ktorá ukazovala skutočné rozmery zariadenia. Dnes si môžete pozrieť rovno 3 makety vedľa seba, ktoré stelesňujú všetky uhlopriečky, ktorých sa dočkáme v septembri 2020.

Takto budú vyzerať iPhony 12 v roku 2020 vedľa seba.

O iPonoch 12 sa o tom vo všeobecnosti relatívne veľa vie na to, že by sme sa ich mali dočkať až v septembri. Apple však navrhuje zariadenia počas celého roka. Aj preto sa netreba čudovať tomu, že už v takomto období poznáme relatívne presné špecifikácie týchto zariadení. Zo známych údajov je jasné, že sa dočkáme 4 modelov s označením 12″.

- Reklama -

Najmenší bude iPhone 12 „mini“, ktorý ponúkne len 5,4″ OLED displej. Toto zariadenie sa postaví vedľa väčšieho brata, iPhone 12, ktorý bude mať uhlopriečku 6,1″. V tomto prípade pôjde o priameho nástupcu iPhonu 11, ktorý je momentálne vo svete veľmi populárny.

Menšia verzia by mohla nahradiť iPhone XR. Ten bude mať v čase uvedenia 5,4″ zariadenia, presne dva roky. To je vhodný čas na to aby sa pobral do technologického dôchodku. Navyše tu nebude mať kvôli cene miesto. iPhone 12 mini by mohol začínať na rovnakej sume, ako práve lacnejší model z roku 2018.

iPhone 12 Pro/ 12 Pro Max budú mať obaja väčšie displeje

Spomenúť musíme samozrejme aj vrcholné modely s označením 12 Pro/ 12 Pro Max. Budú to nástupcovia pre iPhone 11 Pro/ 11 Pro Max. V oboch prípadoch sa dočkáme zväčšenia. Súčasný, 5,8″ model dostane lepší, 6,1″ displej a väčší model „Max“ s 6,5″, príde s uhlopriečkou až 6,7″. Bude to najväčší iPhone v histórii. Svojimi rozmermi sa pomaly ale isto priblíži k iPadu mini. Ten má 7,9″.

Makety, ktoré zobrazujú 5,4″, 6,1″ a 6,7″ uhlopriečky vedľa seba sú vypracované veľmi jednoducho a amatérsky. Aj v tomto prípade sa o ne postaral portál MacOtakara. Na druhú stranu ale obrázok dokonalo ukazuje to, aký bude medzi zariadeniami v skutočnosti rozdiel. Veru, že nie malý. Do ktorej veľkosti pôjdete v septembri 2020 vy? Napíšte nám do komentára.

iPhone 12
Takto budú vyzerať iPhony 12 v roku 2020 vedľa seba.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.