Smartfóny majú pred sebou neistú budúcnosť, nakoľko je možné podľa mnohých analytikov, že ich predaje začnú postupne stagnovať či dokonca klesať. Pre Apple, ktorému vynáša iPhone 68% všetkých ziskov sú takéto informácie doslova až katastrofické, a tak vymyslelo jednoduchý spôsob, ako predať väčšie množstvo smartfónov a to v krajinách, kde si možno ľudia nemôžu iPhony dovoliť tak, ako v Európe či Amerike. Pozri si zaujímavý plán Apple, ktorý zaiste zafunguje!

Takto chce Apple zvýšiť predaje iPhonu!

Ak sleduješ dianie okolo Apple, pravdepodobne vieš, že Apple predáva aj repasované zariadenia. Problémom ale je, že jeden produkt neponúka a to je práve iPhone, ktorý je veľmi kľúčovým prvkom existencie celej spoločnosti. Netvrdíme, že by Apple bez neho neexistovalo, ale určite by nebolo na takej pozícií, na akej je dnes. Za túto pozíciu môže hlavne iPhone a tiež Steve Jobs, ktorý stál pri jeho zrode.

- Reklama -

Práve iPhone bol produktom, ktorý sa jednoducho repasovaný (teda použitý) nedal zakúpiť. Čoskoro ale možno Apple pozmení politiku a začne predávať aj takéto zariadenia. Žiaľ to asi nebude u nás ale na úplne iných trhoch. Reč je o rozvojových krajinách, ako je napríklad India, kde chce Apple lacnejšie predávať svoje iPhony práve vďaka tomu, že budú repasované. Takýmto spôsobom, môže dostať mnohých používateľov do ekosystému iOS a získať obrovské množstvo predajov a vysoké obraty.

iPhone - svetapple.sk

Dokonca to nie je ani také zložité, ako by sa mohlo človeku na prvý pohľad zdať, práve naopak, je to úplne jednoduché. Keďže sa v Indií v súčasnosti veľmi rozrastá trh so smartfónmi, je ten pravý čas a hlavne miesto, kde si podmaniť zákazníkov. V budúcnosti môže totiž India predstavovať pre Apple rovnako strategický trh, ako napríklad Európa či Amerika. To je určite veľmi zaujímavé a pre Apple to predstavuje miliardové zisky. Pozrime sa napríklad na Čínu.

Apple tu začal svoju “inváziu” už dávnejšie, no hlavný moment vstupu na tento trh dokumentuje asi doba, kedy predstavilo iPhone 6 a iPhone 6 Plus a spolu s nimi otvorilo aj niekoľko desiatok obrovských Apple Storov, kde si ľudia môžu nové zariadenia pár dní či týždňov po predstavení obzrieť a zakúpiť. Práve vďaka Číne dosahuje Apple také neskutočné čísla ako ukazuje vo svojich finančných správach a čo je zaujímavé, bude to ešte lepšie.

Apple začala zaujímať aj India, ktorá je veľmi strategická v súčasnej dobe pre podobné firmy doslova skvelým miestom ako zbohatnúť. Ľudia si tu postupne zvyšujú životnú úroveň a to znamená aj viac predaných iPhonov. Navyše nepôjde len o iOS zariadenia, ktoré sa tu budú predávať, Apple samozrejme plánuje veľký nástup MacBookov či iMacov, jednoducho všetkého. Spoločnosť teda postupne globalizuje celý svet, neuveriteľné ako dokáže jedna značka zaujať toľkých ľudí!

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.