iPhone 12S s Always-on displejom

Apple má v rukách rôzne technológie, ktoré nám môžu v budúcnosti spríjemniť život. Patrí sem aj funkcia Always-on displeja, používaná pri Apple Watch Series 5 a Apple Watch Series 6.

Zobrazovacia jednotka pracuje pri nižšom jase, v tmavších farbách a s obnovovacou frekvenciou len 1Hz. Pri bežnom používaní má teda minimálny dopad na spotrebu energie, pričom obsah na displeji nikdy nezhasína.

- Reklama -

Šepká sa, že aj iPhone 12S dostane Always-on displej, ktorý bude veľmi prínosný a zároveň úsporný. Tu však musíme počítať aj s upraveným používateľským rozhraním v rámci operačného systému iOS 15.

O najnovší koncept sa postaral šikovný dizajnér z YouTube kanálu A Better Computer, ktorý celkom podrobne vysvetlil, ako by mohol stále zapnutý displej fungovať v praxi.

Pozrite si teda video nižšie a napíšte nám do komentára, či sa vám takáto technológia pozdáva, alebo vám príde naopak zbytočná. Z nášho pohľadu je lákavá a celkom nás prekvapuje, že s ňou Apple počíta až v roku 2021. Jeho konkurenti s OLED displejmi ponúkali alternatívu už dávno predtým.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.