Apple len minulý týždeň predstavilo iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max a už v tento piatok sa z neho budú môcť tešiť prví zákazníci priamo u seba doma. Podľa sledovania zásielok začínajú byť nové zariadenia expedované.

Predobjednávky boli spustené minulý týždeň v piatok a zákazníci prakticky okamžite prejavili obrovský záujem. Ako úplne prvý sa vypredal iPhone 13 Pro Max s 1 TB úložiskom. Postupne však začínali pribúdať ďalšie verzie.

V súčasnosti sú v zahraničí (tam kde je Apple Online Store) nedostupné takmer všetky modely iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Základný iPhone 13 mini a iPhone 13 je na tom lepšie, avšak aj tu sa začína prejavovať vypredanie počiatočných skladových zásob. Tento jav sa odzrkadlil aj v susednej Českej republike.

Čakacie doby na iPhone 13 narastajú 

Zatiaľ čo na iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max si zákazníci počkajú cca 4-5 týždňov, v prípade lacnejších verzií n je to trochu lepšie. Čakacie doby sa väčšinou udávajú v rozsahu 2-3 týždňov. Niektoré modely ale zoženiete stále aj 24. septembra.

Prečítajte si tiež  Sprievodca nákupom: Ktorý iPhone 13 je pre vás najvhodnejší?

V USA majú nakupujúci tú výhodu, že celý priebeh objednávky môžu sledovať cez systém UPS My Choice, ktorý je bezplatný a celkom presne ukazuje aktuálny stav zásielok.

Snímky obrazovky potvrdzujú, že prvé predobjednané kusy iPhonu 13 boli čerstvo expedované z Číny a postupne mieria do skladov v Amerike, odkiaľ sa budú vo štvrtok večer rozosielať až ku zákazníkom, ktorí ich obdržia v piatok 24. septembra. Najťažšia tohtoročná logistická akcia teda začala.

Dajte nám vedieť do komentára, aký iPhone 13 ste si predobjednali vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -