Spoločnosť Apple predstavila v roku 2007 prvý iPhone, ktorý bol po hardvérovej aj softvérovej stránke veľmi jednoduchý a používal operačný systém s názvom iPhoneOS (neskôr premenovaný na iOS). Už v tom čase našiel množstvo spokojných zákazníkov a tí v priebehu rokov, ako sa zariadenie zdokonaľovalo, vo veľkom pribúdali.

Dnes patrí iPhone medzi najpopulárnejšie smartfóny na svete, pričom Apple predáva okrem najnovších generácií aj mnohé staršie modely. Je tiež zaujímavé, že zatiaľ čo kedysi sa stratégia technologického giganta zameriavala výhradne na jeden model, ktorý bol dostupný v rôznych úložiskách a maximálne dvoch farbách, dnes majú zákazníci oveľa lepší výber.

Kúpiť si môžu len z najnovšej generácie hneď štyri modely, pričom verzie „Pro“ kúpite v štyroch farebných prevedeniach a štandardné modely v piatich farebných prevedeniach.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

V priebehu vývoja iPhonu došlo ku niekoľkým zásadnejším zmenám v dizajne aj veľkosti. Kým do roku 2012 nebol k dispozícii väčší ako 3,5″ displej, potom prišla zmena v podobe 4″ displeja a v roku 2014 sme sa po prvýkrát dočkali aj 4,7″ či dokonca 5,5″ displeja. Dnes má najmenší iPhone k dispozícii 6,1″ a najväčší 6,7″ uhlopriečku.

No a keďže jedno video môže povedať viac, ako tisíc slov, vďaka YouTube kanálu Apple Explained sa môžete pozrieť na to, ako sa telefón od roku 2007 do septembra 2023 menil a vyvíjal.

Za ten čas už prešlo skoro 17 rokov a aj keď sa iPhone 15 Pro Max od iPhonu 2G výrazne líši, stále má ponechané mnohé prvky rovnaké, vďaka čomu nadväzuje na svoj pôvod.

Je to až skoro neuveriteľné, ako spoločnosť Apple dokázala v roku 2007 vyrobiť „platformu“, na ktorej stavia aj dnes a ktorá dokáže slúžiť viac, ako 1,36 miliarde aktívnym používateľom po celom svete.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Keby vyzeral nový iPhone SE takto, Apple by ho nestíhalo vyrábať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -