iPhone je fenoménom dnešnej doby, pričom na trhu je už viac ako 16 rokov. Nedávno sme vám dokonca priniesli článok, v ktorom sme rozoberali tajomstvo jeho úspechu. Viackrát sme sa v ňom vrátili ku prvej generácii zariadenia, ktorú spoločnosť Apple predstavila ešte v roku 2007. Dnes sa môžete vďaka známemu youtuberovi pozrieť na jej unboxing a zároveň si pripomenúť produkt, ktorý navždy ovplyvnil technologický priemysel.

Ide o extrémne cenné a hodnotné zariadenie, ktoré je dnes veľmi náročné kúpiť. Pokiaľ by ste si chceli zaobstarať prvý iPhone v pôvodnom zafóliovanom balení, pripraviť by ste si mali niekoľko desiatok tisíc eur a poriadnu dávku šťastia. Len pre informáciu, najdrahšie sa takto predal iPhone 2G začiatkom tohto roka, kedy zaň záujemca zaplatil viac ako 57 tisíc eur! Problém je však v tom, že aj v týchto aukciách sa často objavujú podvody.

V minulosti na jednu z nich doplatil napríklad autor YouTube kanála EverythingApplePro. Ten za pôvodný iPhone 2G síce zaplatil iba cca 2 800 €, no bolo to ešte v roku 2019, kedy bola hodnota zariadenia oveľa nižšia (najdrahšie kúsky sa predávali za cca 9 000 €).

MKBHD kúpil nerozbalený iPhone 2G za 36 690 € a mal šťastie 

prvý iPhone unboxing
Zdroj: YouTube / MKBHD (snímka obrazovky)

Dobrou správou ale je, že dnešný pokus slávneho YouTubera Marquesa Brownleeo (MKBHD) vyšiel na jednotku s hviezdičkou. Za originálny zapečatený iPhone prvej generácie zaplatil až 36 690 €, pričom po jeho rozbalení sa dostal ku úplne novému kúsku, ktorý nebol nikdy predtým zapnutý, alebo vybalený z krabice.

Pochopiteľne, bezprostredne potom, ako Brownlee porušil ochrannú fóliu na zariadení, jeho hodnota bola okamžite preč. Dnes by takýto kúsok predal možno za niekoľko tisíc dolárov, no v jeho prípade ho vyššia počiatočná investícia do tvorby videa určite netrápi.

Predsa len má skoro 17 miliónov odberateľov a na unboxingu mal po jednom dni viac ako 2 milióny zhliadnutí. O úspech má teda Marques jednoznačne postarané.

Nálepka, ktorú dnes nemá žiaden iPhone 

Pokiaľ sa pozriete na video nižšie (alebo aj na titulný obrázok ku článku), určite si všimnete prítomnosť netradičnej červenej nálepky s textom „Lock You“, ktorá sa nachádza na vrchnej časti balenia.

Ide o detail, ktorý sa nenachádzal na žiadnom zo zatiaľ dražených prvých iPhonov v originálnom balení a dokonca ho sem nepridala ani spoločnosť Apple.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Podľa autora videa išlo o samolepku, ktorú na krabicu pridávali niektorí maloobchodný predajcovia, pokiaľ zákazník nakupoval zariadenie blízkej osobe ako darček. Dá sa teda povedať, že aj v tomto smere bol tento kúsok raritou.

Prečítajte si tiež  iOS 15 a iPadOS 15 zvyšuje zabezpečenie Face ID

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -