Sledovacie zariadenie AirTag môže byť jednoduchým a účinným pomocníkom v situáciách, keď stratíte svoje predmety alebo batožinu, prípadne vám ju niekto ukradne.

Svoje o tom môže povedať aj istý muž z Austrálie, ktorý cez víkend vďaka AirTagu našiel svoje fotografické vybavenie v hodnote 7 000 $. To je v prepočte asi 6 500 €.

Graham Tait, profesionálny fotograf zo Sydney, bol na cestách, keď mu na parkovisku hotela, v ktorom bol ubytovaný, ukradli všetko jeho fotografické náčinie a takisto počítač. Ako iste viete, táto technika nie je vôbec lacná.

Tait opísal celú situáciu pre 9News nasledovne: „Včera v noci, keď sme cestovali po Flinders Ranges, sa do môjho auta vlámal zlodej a vzal mi tašku s notebookom a fotoaparát.“ 

Všetko zachránil AirTag za 35 €

Veľkým šťastím bolo, že si fotograf nedávno zakúpil zariadenie AirTag, ktoré stojí na Slovensku asi 35 €. Sledovací prívesok pripevnil ku svojmu fotografickému náčiniu a po tom, čo zmizlo, ho vďaka aplikácií Nájsť pomerne jednoducho vystopoval.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Akonáhle zistil, že všetky predmety sa stále nachádzajú na jednej z izieb hotela, na ktorej bol ubytovaný, okamžite kontaktoval políciu, ktorá sa rýchlo dostavila na miesto činu. Následne sa Taitovi podarilo získať všetko príslušenstvo späť, vrátane fotoaparátu, počítača, peňaženky a GoPro kamery.

Pokiaľ by si AirTag nezakúpil, pravdepodobne by na svoje príslušenstvo dnes už iba smutne spomínal. Používate AirTag aj vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -