iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max zvnútra

Nakoľko si už zákazníci užívajú iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max, behom posledných dní sa na internete objavili prvé teardown testy. Poväčšine ich vytvárajú servisy, ktoré preverujú náročnosť jednotlivých opráv. O poslednú snímku sa postarala nemecká spoločnosť Kaputt. Pod jej nástroje a kamery sa dostali dve horúce novinky. Dospela k zaujímavým zisteniam.

Tým prvým je fakt, že iPhone 12 Pro Max využíva ako jediný model z aktuálnej ponuky batériu v tvare písmena „L“ s kapacitou 3687 mAh. Tá sa v praxi postará o fantastickú výdrž.

My len doplníme, že všetky zvyšné iPhony 12 majú batériu v tvare písmena „I“. Je to trochu zvláštny krok, no konštruktéri zrejme nemali na výber.

Vnútro iPhonu 12 mini je zaujímavé z toho dôvodu, že sa tu nachádza všetok hardvér z väčšieho, 6,1″ súrodenca. Zariadenie má k dispozícii 5G, špičkový OLED displej, A14 Bionic čip, dve šošovky fotoaparátu a mnohé ďalšie technológie.

Nevýhodou je akumulátor s kapacitou 2227 mAh. V našich prvých dojmoch ste sa mohli dočítať, že vydrží cca jeden deň. Všetko ale záleží od spôsobu používania.

Servis nových iPhonov 12 bude stredne náročný. iFixit ich už rozoberal a udelil im 6/10 bodov (čím viac tým ľahšie opraviteľné zariadenie).

Vraj by to mohlo byť aj lepšie, no na opravu fotoaparátu potrebujete špeciálne príslušenstvo od Apple, ktoré majú k dispozícii iba autorizované servisy. Nové zariadenia už zakúpite u autorizovaného predajcu m:zone.

Prečítajte si tiež  Sprievodca nákupom: Ktorý iPhone 12 je pre vás najvhodnejší?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.