Aj keď sa vám zdá, že iPhone 12/12 Pro vyzerá podobne ako iPhone 11/11 Pro, v skutočnosti obsahuje odlišné technické riešenia a vo vnútri nemajú tieto dve generácie nič spoločné. Preukázal to posledný „teradown“ test. Novinky boli rozobraté do poslednej skrutky.

Rozobratý iPhone 12 a iPhone 12 Pro

Spoločnosť iFixit sa už tradične postarala o každoročné rozoberanie nových iPhonov. Za prítomnosti profesionálneho technika boli obe zariadenia „rozskrutkované“ na jednotlivé komponenty a my sme dospeli k zaujímavým záverom.

Tým prvým je, že 6,1″ OLED panel je na iphone 12 a iPhone 12 Pro veľmi podobný a bez problémov ho môžete medzi sebou zamieňať. Jediný rozdiel predstavuje maximálna úroveň jasu. Drahšia verzia poskytne o 175 nitov viac. Oceníte to napríklad na ostrom slnku.

Zvyšný hardvér je vo veľkej miere rovnaký, čím si Apple zásadným spôsobom znížilo výrobné náklady. Pri pohľade na kamerový modul iPhonu 12 zistíme, že sa tu nachádza akási plastová vzpera, vypĺňajúca priestor pre tretí objektív a LiDAR skener. Tým disponuje iba iPhone 12 Pro.

Akumulátor má kapacitu 2 815 mAh pre obe verzie. Opäť teda platí možnosť zameniteľnosti. Výdrž batérie sa v prípade iPhonu 12 Pro mierne zhoršila. V praxi sa však jedná o minimálne hodnoty. Zachraňuje to procesor A14 Bionic (5nm). Logická doska je navrhnutá v tvare písmena L a na batériu je napojená medená cievka, určené pre systém MagSafe.

 

iPhone 12 a iPhone 12 Pro si vyslúžili „skóre opraviteľnosti“ na úrovni 6 z 10 bodov. Výhodou je, že diely sú z veľkej časti modulárne a dajú sa ľahko vymeniť. iFixit však kritizuje Apple za použitie vlastných skrutiek. Firma sa týmto spôsobom snaží donútiť používateľov, aby využívali autorizovaný servis. Pokiaľ vás zaujíma cena výmeny displeja na iPhone 12/12 Pro, kliknite na tento odkaz.

 

Na záver je dôležité spomenúť, že autorizovaný predajca m:zone bude naskladňovať nový iPhone 12 medzi prvými. Stačí si len vybrať model, kliknúť na položku “Mám záujem” a vyplniť všetky potrebné údaje. Firma vás už bude kontaktovať a informovať o ďalšom postupe (kvôli predobjednávkam). Výhodou je aj nákup na splátky (24 mesiacov bez navýšenia) a výkup starého zariadenia.

zdroj

Prečítajte si tiež  Dnes začal celosvetový predaj nových iPhonov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.