Len málo výrobcov dokáže vyrábať tak trvácne zariadenia, ako spoločnosť Apple. Ľudia si kupujú staršie generácie iPhonov aj po rokoch, pričom im dokážu slúžiť ešte poriadne dlhú dobu. No a presne toto je prípad pri iPhone 11, ktorý sa stále oplatí kúpiť, no dlho by ste to naťahovať nemali. Aj keď je za super cenu, má to drobný háčik.

Čas letí ako voda a tak vás asi neprekvapí, že iPhone 11 bol predstavený ešte v roku 2019. Neznamená to však, že jeho hardvér je extrémne zastaralý. Apple tu totiž použilo procesor A13 Bionic, s ktorým sa dodnes predáva najlacnejší iPad 9. generácie. Tento čip dokáže porážať konkurentov v podobnej cenovej hladine ešte aj dnes. Určite teda nepatrí do starého železa.

To čo vás pri iPhone 11 bude zaujímať je cena. Zariadenie sa v čase uvedenia na trh predávalo za 799 €, no to už dávno neplatí. Dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite za 455 € čo je podobné, než za koľko sa dá kúpiť iPhone SE 3. generácie. A aj keď budete mať v iPhone 11 slabší procesor a podporu len 4G siete, smútiť nemusíte.

iPhone SE a iPhone 11 na jednej fotke
Zdroj: Unsplash / Shiwa ID / Mikhail Tyrsyna (úprava redakcie)

Naopak sa môžete tešiť z podstatne modernejšieho dizajnu, väčšieho edge-to-edge displeja s Face ID, dvojice fotoaparátov na zadnej strane či podstatne väčšej batérie. Len pre predstavu, iPhone SE 3 sa predáva za 549 € a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 427,9 €.

Prečo je ten najvyšší čas na kúpu iPhonu 11? Odpoveď je jednoduchá

iPhone 11 v zľave
Zdroj: YouTube / Nick Ackerman / Yehia Radwan يحيى رضوان (úprava redakcie)

Veľa našich fanúšikov nám posiela správy a maily, v ktorých sa nás pravidelne pýtajú, či sa ešte oplatí iPhone 11. Naša odpoveď znie prakticky vždy ÁNO, ale…

Aby sme to ozrejmili, všetko súvisí s vekom zariadenia a spôsobom, akým ho chcete používať. Pokiaľ hľadáte zariadenie na sociálne siete, pekné fotky a sledovanie videí, nevidíme dôvod, prečo by vám tento model nemal stačiť.

Dnes podporuje poslednú oficiálne vydanú verziu operačného systému iOS 16 a od septembra si naň budete môcť nainštalovať čerstvo predstavený a v súčasnosti testovaný iOS 17. Skvelou správou je tiež to, že iPhone 11 by mal spadať aj do podpory iOS 18, no s iOS 19 sa pri ňom už neráta.

Čo tým chceme povedať? Ak rozmýšľate nad iPhonom 11, mali by ste si ho kúpiť čo najskôr, pretože o pár mesiacov už môže byť skutočne zastaralý a do dvoch rokov nebude podporovať tie najmodernejšie systémové funkcie. Rovnako si ale môžete vybrať generačne novší iPhone 12 so 6,1″, ktorý má hranatý dizajn, OLED displej, lepšie fotoaparáty, vyšší výkon vďaka čipu A14 Bionic a tiež podporu pre 5G sieť.

Prečítajte si tiež  Na Slovensku je sčítaných už 70% obyvateľov. Najlepšie sa darí Žilinskému kraju

Bežná cena sa pohybuje na úrovni 799 €, no po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 585 €. Je to síce o 130 € viac, no kúpite si podstatne modernejší smartfón, ktorý vám vydrží minimálne o rok dlhšie. Nastáva tu teda iba otázka, či ho chcete vymeniť po 2 alebo 3 rokoch. Dajte nám vedieť do komentára, pre ktorý model by ste sa rozhodli vy.

iPhone 12
Zdroj: YouTube / Digital Amusers

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -