Pred pár dňami sme vás informovali o probléme, ktorý sa nám vyskytol na iPhone 11 Pro. Reakcia na seba nenechala dlho čakať a do redakcie nám prišlo niekoľko správ, ktoré tento problém potvrdzovali. Jeden fanúšik nám dokonca zaslal aj fotografie. Tesnenie alebo lepidlo? Problém má aj iPhone 11.

Tesnenie alebo lepidlo? Problém má aj iPhone 11.

Ako sa ukazuje, hoci má Apple veľmi prísnu a presnú výrobu, niekedy sa v nej vyskytujú chyby. Na druhej strane by ale takéto chyby nemali prejsť kontrolným procesom. Predsa len ak si niekto kupuje smartfón za 1500€ neočakáva, že na ňom budú nejaké nedokonalosti. Očividne sa to ale môže stať a nie je to nič až tak výnimočné.

- Reklama -

V našom článku sme konkrétne uvádzali, že z iPhone 11 Pro vylieza tesnenie. Popravde, nie je to nič moc. Predstavte si, že telefón utopíte kvôli tejto výrobnej chybe a Apple vám reklamáciu neuzná (lebo neuznáva utopené telefóny). Vzápätí sme obdržali správy, ktoré nám toto potvrdzujú aj pri iných používateľoch. Vyzerá to tak, že problémy s tesnením alebo lepidlom sú pomerne bežné…

Dobre si rozmyslite, či s ním pôjdete do vody. Z iPhonu 11 Pro nám vytŕča tesnenie.
Dobre si rozmyslite, či s ním pôjdete do vody. Z iPhonu 11 Pro nám vytŕča tesnenie.

Jeden z fanúšikov nám poslal aj fotografie svojho iPhonu 11. Tu to ešte viac ako tesnenie vyzerá na lepidlo. S niečim podobným sme sa stretli aj na začiatku tvorby nášho magazínu, v roku 2014 na iPhone 5S. Vtedy sme kvôli výrobnej vade zariadenie reklamovali a chyba bola uznaná.

Podobná výrobný problém alebo chyba sa veľmi zle fotí. Sami sme si to vyskúšali, keď sme sa ho snažili zachytiť na našom redakčnom iPhone 11 Pro. Fanúšik Róbert nám ale miesto znázornil a skutočne sa v ňom nachádza vrstva niečoho čo veru nevyzerá ako obyčajná špina.

iphone 11 lepidlo
Tesnenie alebo lepidlo? Problém má aj iPhone 11.

Bežný prach alebo niečo, čo sa sem mohlo počas používania zatlačiť to nie je. Nechtom sa to na danom mieste nedá vyškriabať. Tak isto by to bolo aj nepravdepodobné lebo fanúšik uvádza, že jeho telefón bol po celý čas nosený v ochrannom kryte a na chybu narazil sotva náhodou.

Presne preto vás všetkých vyzývame, pokiaľ máte podobný problém, neváhajte nás kontaktovať či už cez správy na Facebooku alebo na náš redakčný email, svetapple[@]svetapple.sk (zapisujte bez zátvorky). Možno budeme prví, kto spoločne objaví tento nepekný problém na viacerých zariadeniach!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.