Spoločnosť Apple má údajne v roku 2023 oficiálne opustiť kožené kryty, ktoré pre svoje iPhony ponúka viacmenej 10 rokov. Dôvodom tejto zmeny má byť ekológia a tiež prechod na modernejší materiál, ktorý by mohol byť voči každodennému noseniu odolnejší. iPhone 15 si teda s vysokou pravdepodobnosťou neoblečiete do originálneho koženého krytu od spoločnosti Apple, ale do akejsi náhrady s alternatívnym názvom.

Teraz o tom informoval aj portál Appleinsider, ktorému sa na internete podarilo zachytiť fotografie údajných krytov z továrne spoločnosti Apple, ktoré sú určené pre iPhone 15. Pri tomto úniku však treba byť trochu v strehu, nakoľko môže ísť aj o falzifikáty. Podľa leakera DuanRuia, ktorý za týmito únikmi stojí by mali niesť nové kryty označenie „FineWoven„. V preklade by sme to mohli označiť, ako „jemnú tkaninu„. DuanRui je tiež presvedčený, že sa pozeráme na originály.

Apple by v takomto prípade značne ušetrilo na nákladoch pri výrobe a zároveň by ľuďom poskytlo produkty, ktoré by mohli byť trvácnejšie. Ako totiž môžete vidieť sami, tieto kryty nemajú tkaninu na celom svojom tele, ale len v zadnej časti, pričom po bokoch sa nachádza pravdepodobne rám so silikónovou povrchovou úpravou.

iPhone 15 kryt
Zdroj: DuanRui

Kryty s precíznymi funkciami aj vypracovaním 

Súčasťou nových krytov by malo byť samozrejme aj MagSafe pripojenie a v ich vnútri sa bude nachádzať mäkčená semišová podložka, ktorá sa postará o to, aby sa na iPhone 15 nevyskytol počas nosenia v kryte žiaden škrabanec. Stačí totiž tvrdá prachová častica, alebo len zrnko piesku a katastrofa môže byť na svete.

iPhone 15 kryt
Zdroj: DuanRui

V tejto chvíli samozrejme nepoznáme žiadne bližšie podrobnosti, ktoré by sa týkali týchto krytov a tak si budeme musieť počkať na ich oficiálne predstavenie 12. septembra 2023.

Pokiaľ sa informácie naplnia a úniky sa preukážu, ako pravdivé, pôjde o veľkú zmenu, ktorú spoločnosť Apple postupne aplikuje aj do ďalšieho príslušenstva. Koža už podľa výrobcu jednoducho nie je dostatočne „cool“.

iPhone 15 kryt
Zdroj: DuanRui

A ak máme byť úprimní, puzdrá, ktoré nie sú kožené, ale sú vypracované z materiálu FineWoven vlastne ani nevyzerajú tak zle. Sú elegantné, určite odolné a farebne budú skvele ladiť ku jednotlivým zariadeniam.

Kto mal originálne kožené puzdro od Apple určite vie, že jeho kvalita nikdy nebola na tej najvyššej možnej úrovni a nepríjemne známky opotrebovania sa na ňom vedeli vyskytnúť relatívne rýchlo. Toto by mohla byť funkčná záplata, ktorá by sa navyše ani nemusela predávať tak draho. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Hrozí, že Európska únia zakáže TikTok. Situácia je mimoriadne vážna

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -