Spoločnosť Apple nezostala svojej povesti nič dlžná a pred pár dňami vyhlásila rekordné finančné výsledky za prvý štvrťrok 2022. Čísla, ktoré sa tomuto technologickému gigantovi opäť podarili dosiahnuť prekonali aj tie najpozitívnejšie očakávania analytikov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook sa samozrejme ku celej veci rád vyjadril a v rozhovore pre televíziu CNBC prezradil niekoľko ďalších zaujímavých podrobností. Jedna bola obzvlášť prekvapivá.

Podľa jeho vlastných slov výrazne vzrástol počet ľudí, ktorí si zakúpili iPhone vôbec po prvýkrát a taktiež tých, ktorí prešli na platformu iOS z Androidu. Technologický gigant si vďaka tomu nielenže udržiava fantastický podiel na trhu s mobilnými zariadeniami, ale pravdepodobne ho bude postupne navyšovať.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

„Počas tohto štvrťroka sme zaznamenali rekordný nárast počtu nových používateľov a zvýšili sme počet ľudí, ktorí prešli zo zariadení so systémom Android,“ povedal Tim Cook.

iPhone 13 je extrémne úspešný 

Pexels/Caleb Oquendo

Za týmto úspešným vyhlásením stojí najmä celá rada iPhonu 13, ktorá je podľa predajných výsledkov extrémne úspešná a záujem o ňu neklesá ani pol roka po predstavení. Paradoxom je, že už za približne štyri mesiace získa svojho nástupcu iPhone 14 a iPhone 14 Pro Max, o ktorom si môžete prečítať tu.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Len pre predstavu, tržby z predaja iPhonu vzrástli počas rovnakého štvrťroka medziročne o 5 %, čo sa nemusí zdať ako závratný údaj. Nakoľko však ide o rast zo 47,88 miliardy dolárov na 50,57 miliardy dolárov, zrazu toto číslo pôsobí úplne ináč.

Uvidíme, ako sa bude dariť iPhonu v najbližšom období. Dajte nám vedieť do komentárov, či ste aj vy prešli z platformy Android na iOS a ak áno, aký máte z „jablkového operačného systému“ dojem. Tešíme sa na vaše názory a reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.