Jeden z najlegendárnejších vývojárskych tímov „Pangu“ predstavil na konferencii MOSEC 2020 (zaoberá sa bezpečnosťou mobilných zariadení) Jailbreak pre iOS 14 (beta). Spustený bol na aktuálne najnovšom iPhone 11 Pro!

Tím Pangu ukázal Jailbreak pre iOS 14 na iPhone 11 Pro!

O vývojároch z Pangu sme už niekoľko rokov vôbec nepočuli. Ich posledným počinom bol Jailbreak pre systému iOS 9. Teraz sa to však zrejme mení. V rámci konferencie MOSEC 2020 prezentovali odomknutie iPhonu 11 Pro s beta verziou iOS 14. Pokiaľ sa už tešíte, ako si svoje zariadenie obohatíte rôznymi kreatívnymi tweakmi z obchodu Cydia, radšej zadržte.

Aj keď sa Jailbreak evidentne podaril, funguje len v rámci testovacej verzie. Inými slovami, kým Apple nevydá iOS 14 oficiálne pre všetkých používateľov, podobné pokusy treba brať s rezervou. Je úplne bežné, že sa počas tejto prvotnej fázy podarí odomknúť niektoré iPhony.

Inžinieri v Cupertine sa však príliš sústredia na zabezpečenie a prípadne diery dokážu počas 2-3 mesiacov zaplátať. Vo výsledku tak šikovní vývojári (respektíve hackeri) nemajú šancu.

Jailbreaku nehrá do karát ani aktuálna doba. iOS sa značne zmenil, rozšíril a otvoril. Ľudia už nemajú záujem v tak veľkej miere prispôsobovať zariadenia svojim preferenciám, ako tomu bolo kedysi. Napríklad posledný iOS 14 má nové prijímanie hovorov, widgety, display-in-display, App Gallery a podobne. Človek by až veril tomu, že sa autori inšpirovali priamo v obchode Cydia…

zdroj

Prečítajte si tiež  Návod: Ako na soft-reset iOS zariadení
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.