Zisky spoločnosti Apple samozrejme nepadajú z neba. Nejde tu ani tak o zariadenia ale o špecifikácie, ktoré môžu ponúknuť. Možno si človek ani neuvedomuje, no iPhone 6 sa dá kúpiť prakticky s cenovým rozdielom okolo 200€ (nehovoriac o modeli 6 Plus, ktorý stojí v najvyššej konfigurácií až o 300€ viac, ako základný iPhone 6) hore dole, čo je cena za špičkové Čínske smartfóny. Už-už sme dúfali, že Apple zvýši základnú kapacitu, ale žiaľ sa tak nestalo. Sme tam kde sme boli, na tom, na čom sme boli. Model 6S bude mať len 16GB!

Balenie

O tom, ako bude vyzerať balenie nového iPhonu si viac môžež prečítať tu. Dnes sa však objavila informácia, ktorá nám prezrádza to, ako na tom bude nový iPhone so svojou vstavanou pamäťou. Dlhšiu dobu sa špekulovalo, že Apple už konečne upustí od základnej pamäte 16GB, ktorú využíva prakticky už 5 rokov ale žiaľ sa tak nestalo. iPhone bude s vysokou pravdepodobnosťou začínať práve na tejto verzií, čo je v roku 2015 doslova hanba. Spoločnosť tu žiaľ potvrdzuje svoju tmavú stránku, ktorá ukazuje len to, ako sa naháňa za ziskom. Zatiaľ čo sa vyššie kapacity naplnili až na 128 GB, tá základná je stále rovnaká a zrejme ešte aj dosť dlho bude.

- Reklama -

Iste, mnohí by mohli argumentovať tým, že 16GB im úplne stačí a viacej miesta nepotrebujú, keďže vo svojom iPhone nemajú hry či zbytočné aplikácie. Dokonca by malo samotné iOS 9 urobiť nejaké kroky k tomu aby bola kapacita efektívnejšie vyriešená. To je na jednej strane pekné ale žiaden operačný systém nevyrieši problém, ktorý Apple spôsobí samotnému používateľovi. Pokiaľ si totiž bude chcieť nahrať záznam v kvalite 4K, ktorý by mal nový iPhone zvládať, bude trvať len krátko, pretože pri nejakom obsadení bežnými aplikáciami či niekoľkými desiatkami, poprípade stovkami fotografiami tu už nebude miesto.

Prečítaj si tiež: Apple prestane predávať model 5C, v ponuke však stále bude 5 iPhonov!

Práve preto nám už prakticky len zostáva dúfať, že Apple neurobí chybu a skutočne predstaví základnú kapacitu 32GB. Že tento únik bol len klamstvo vytvorené niekým šikovným vo Photoshope poprípade fotka predprodukčného testovacieho kusu. Pokiaľ Apple opäť predstaví 16GB ako základ, bude to obrovské sklamanie!

iPhone 6S 16GB - svetapple.sk
iPhone 6S 16GB – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.