Už prešlo niekoľko dní odo dňa, kedy Apple predstavilo celkom nový operačný systém iOS 13. Je v toho skutočne veľa čo sa zmenilo a čo pribudlo. Už sme tu o niektorých novinkách písali. Dnes si ale ukážeme ďalšie. Toto je top 10 noviniek v iOS 13.

Top 10 noviniek v iOS 13

Mobilný operačný systém iOS 13 je skutočne nabitý na novinky. Apple sa tento rok „heclo“ a zamakalo tak, že vyvolalo doslova túžbu mať novinku nainštalovanú. Obsahuje funkcie, na ktoré sme čakali celé roky. To znamená, že je skutočne prepracovaný.

Navyše podľa prvý beta testerov nie je vôbec pomalý (dokonca ani v beta verzii) nie. Znamená to teda, že sa už v septembri oficiálne dočkáme poriadne prepracovaného stabilného operačného systému, ktorý bude fungovať naozaj tak ako má a poteší nás funkciami, ktoré budeme využívať každý jeden deň. Pozrite sa na Top 10 noviniek v iOS 13, ktoré vás budú baviť.

  • DARK MODE – Tmavý režim využívajú konkurenčné zariadenia už pomerne dlho zatiaľ čo Apple zaspalo na vavrínoch. Teraz ho predstavilo a je naozaj výborný. Dokonca si môžete nastaviť jeho automatické spúšťanie či spúštanie v presne stanovené hodiny
Dark Mode v iOS 13. Pozrite sa naň podrobne. - svetapple.sk
Dark Mode v iOS 13. Pozrite sa naň podrobne. – svetapple.sk
  • APPLE ARCADE – Apple sa rozhodlo preniesť kvalitu hier na celkom inú úroveň. Koniec koncov, konzoly čoskoro zrejme zaniknú a nahradia ich práve super-výkonné telefóny. Problémom však je ovládanie na malom displeji. iOS 13 po novom prináša aj podporu externých ovládačov.
Top 10 noviniek v iOS 13. - svetapple.sk
Hry na iPhone či iPad budú lepšie. – svetapple.sk
  • FIND MY – Služba Find my iPhone slúžila celé roky a fungovala naozaj dobre. Problémom ale bolo, že keď bol iPhone, MacBook či iPad vybitý alebo vypnutý nebola šanca na jeho nájdenie. Po novom akékoľvek Apple zariadenie s Bluetoothom bude vysielať signál do okolitých Apple zariadení. Tie v prípade možností odošlu údaj na internet a vy tak budete vedieť o polohe svojho zariadenia omnoho viac. Nevadí, že bude odpojené od internetu alebo uspané. Všetko bude potichu fungovať.
Top 10 noviniek v iOS 13. - svetapple.sk
Super funkcia vyladená do posledného detailu – svetapple.sk
  • ZRÝCHLENIE ODOMYKANIA – V Apple zapracovali na dôležitej veci a to je rýchlosť odomykania Face ID. To síce nebolo až tak pomalé ale niekedy by mohlo byť aj rýchlejšie. Po novom by to malo zabrať o 30% menej času.
Top 10 noviniek v iOS 13. - svetapple.sk
Top 10 noviniek v iOS 13. – svetapple.sk
  • APPSTORE – Novinkou v obchode AppStore je celkom nový spôsob ukladania aplikácií. Ich veľkosť sa zredukuje o 50%! Aktualizácie budú dokonca až o 60% menšie. Výhodou je okrem úspory úložiska aj fakt, že sa budú aplikácie otvárať až dvojnásobne rýchlejšie.
Prečítajte si tiež  iPhone 6 na dovolenku ako fotoaparát/kameru? Prečo nie!
Top 10 noviniek v iOS 13. - svetapple.sk
AppStore, respektíve aplikácie sa dočkali veľkej zmeny k lepšiemu – svetapple.sk
  • EDITOR VIDEÍ – iPhone dlhé roky ponúkal editor fotografií a vylepšil ho výraznejšie prakticky len pred dvoma rokmi. Teraz prišiel na radu aj editor videí, ktorý neponúkal prakticky nič iné ako strihanie. To sa však v iOS 13 mení.
Top 10 noviniek v iOS 13. - svetapple.sk
Editor videí je prepracovaný – svetapple.sk
  • AUDIO SHARING – Zdieľanie zvuku je fantastická vec pokiaľ chcete s niekym počúvať to isté na dvoch rozličných slúchadlách AirPods. Je novinkou v iOS 13 a niečo podobné nikdy nebolo možné. Teraz môžeme povedať, že už asi ani nemôže byť jednoduchšie.
Top 10 noviniek v iOS 13. - svetapple.sk
Jednoduchá ale perfektná vec – svetapple.sk
  • PRIPOMIENKY – S touto appkou sa Apple výrazne pohralo a teda patrí do zoznamu top 10 noviniek v iOS 13. Pripomienky prešli kompletným preprogramovaním . Po novom dokážu z textu rozpoznať dátum, čas či miesto stretnutia. Vďaka tomu je ich ovládanie jednoduchšie.
Top 10 noviniek v iOS 13. - svetapple.sk
Vylepšená appka má obrovské množstvo noviniek – svetapple.sk
  • SPRÁVCA SÚBOROV – Správca súborov bola jedna z vecí, ktorú Apple predstavilo pre operačný systém iPadOS. Pravda je ale taká, že externé karty či USB kľúče bude podporovať aj mobilná verzia operačného systému a teda iOS 13. Dokonca by nemal mať problém ani so ZIP súbormi.
Top 10 noviniek v iOS 13. - svetapple.sk
Súbory nebudú len pre iPadOS – svetapple.sk
  • SPRÁVY – iMessage patrí medzi mimoriadne populárne aplikácie (najmä v USA). Presne preto sa ju rozhodlo Apple vylepšiť tým, že do nej pridalo možnosť profilového obrázka, užívateľského mena či Memoji. Vďaka tomu je omnoho bližšie ku svojej konkurencií vo forme Messengera či WhatsAppu.
Top 10 noviniek v iOS 13. - svetapple.sk
iMessage – svetapple.sk

To je z top 10 noviniek v iOS 13 všetko. Do komentáru napíšte, ktorá sa najviac páčila vám a či sa tešíte na nový operačný systém alebo ostanete u toho starého s číslom 12.

Top 10 noviniek v iOS 13.

zdroj: techbox

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtechbox
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.