Keď spoločnosť Apple predstavila MagSafe systém v roku 2020, do predaja pustila aj špeciálnu nabíjačku MagSafe Duo, ktorá vám za 129 € dokáže nabiť iPhone aj Apple Watch súčasne. Je to skvelý spoločník, keď napríklad veľa cestujete.

Technologický gigant z Cupertina je známy svojou vášňou ku kompatibilite. Ak vydá nejaké „všeobecné“ príslušenstvo, automaticky počíta s tým, že by malo bez výraznej zmeny fungovať ešte niekoľko dlhých rokov. Šetrí mu to koniec koncov náklady.

Ako, ale uvádzajú používatelia, pri nabíjačke MagSafe Duo to celkom neplatí. Jej dizajn je neaktuálny len dva roky po predstavení. Ak vlastníte najnovší iPhone, zariadenie sa s ním v podstate nedá používať.

Aby sme boli objektívni, týka sa to iba jedného modelu z celej „štrnástkovej série“. Aj tak, ale ide o pomerne zásadný problém. Konkrétne iPhone 14 Pro, ktorý dostal väčší kamerový model naráža jeho hranou do nabíjačky MagSafe Duo, kvôli čomu zadná časť dokonalo nepriľahne na MagSafe systém.

Nabíjačka MagSafe Duo nie je kompatibilná s iPhonom 14 Pro. dôvodom sú zadné fotoaparáty
Zdroj: 9to5mac

Apple by to malo čo najrýchlejšie riešiť 

Je síce pravda, že zariadenie sa aj tak dokáže nabíjať, no celý používateľský zážitok je o niečo horší. Navyše pri nabíjačke za 129 € by už človek tak nejak očakával, že všetko bude fungovať tak, ako má.

Jedným z riešením je podľa používateľov nákup krytu s podporou MagSafe systému, ktorý zadný kamerový modul zakryje a tým problém eliminuje.

My si, ale myslíme, že ku tejto veci by sa malo postaviť samotné Apple a čo najrýchlejšie problém odstrániť drobným dizajnovým zásahom. Je to totiž nefér voči ľuďom, ktorí si nabíjačku v minulosti kúpili za ťažké peniaze a teraz ju nemôžu používať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro vs Pixel 7 Pro vs Galaxy S22 vs Nokia 3310. Ktorý telefón odolá zásahu zo zbrane?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -